Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MOJE GWIEZDNE WOJNY

 • Etiuda szkolna
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2005
 • Gatunek:
  Etiuda fabularna
 • Barwny, 6' 40"

Realizacja szkolnego zadania z pierwszego roku studiów na wydziale Reżyserii w Katowicach - które polegało na stworzeniu filmu na temat: dramat (historia) przedmiotu. Wybrany przedmiot: puszka Coca-coli. Film z budżetem za sto dolarów, starający się utrzymać w Gwiezdnowojennej poetyce... Jesteśmy na statku kosmicznym Imperium. Lord Vader przez iluminator obserwuje śmieci wyrzucane ze statku w przestrzeń kosmiczną. Wśród nich, poza odlatującym Sokołem Millenium, dostrzega lecącą zgniecioną puszkę po Coca-coli. Admirał pyta Lorda: Co my z tym wszystkim zrobimy? Vader odpowiada po swojemu, z wyciągniętym grożąco palcem: Leave that to me…
Komenda reżysera: And cut! - przerywa ujęcie. Wnętrze statku kosmicznego zanika i zamiast niego pojawia się green box. Jesteśmy w studiu filmowym, gdzie reżyser George realizuje Epizod 3 Gwiezdnych Wojen - i to w Polsce - tak żeby było taniej, oczywiście.
W czasie przerwy w zdjęciach brat George`a, który gra Vadera, idzie na bok, siada, zdejmuje maskę i chce się czegoś napić. Jednak puszka Coli stoi za daleko. Aktor postanawia użyć Mocy… I rzeczywiście ją ma! Aktor rozgląda się, czy nikt go nie widzi, po czym koncentruje się, a puszka sama sunie po blacie i wpada w jego dłoń. Aktor samym ruchem powieki powoduje, że puszka sama się otwiera i wreszcie może się napić. Po wypiciu całej puszki jednym haustem, kładzie ją na blacie i nie dotykając ręką, zgniata samym ruchem oddalonych od puszki palców, po czym pstryka w powietrze i zgnieciona puszka sama odlatuje w kierunku kosza na śmieci z napisem: Chroń środowisko. Jednak uderza w kant śmietnika i nie wpada do środka, lecz upada obok. Leniwy aktor jeszcze raz przymierza się i używając Mocy podnosi zgniecioną puszkę do góry, by tak wrzucić ją do śmietnika. Gdy zza rogu wyłaniają się inni członkowie ekipy filmowej, nasz bohater musi się kryć z posiadanymi umiejętnościami, więc udaje, że drapie się w głowę, a puszka ponownie spada na ziemię. Aktor wstaje i zwyczajnie podchodzi do puszki leżącej na ziemi, zgniecionej tak samo jak ta latająca w przestrzeni kosmicznej z początku filmu, podnosi ją i wrzuca do kosza z napisem: Chroń środowisko. Na ekranie wraz z dźwiękiem miecza świetlnego rycerzy Jedi, pojawia się świetlisty zielony napis: Zrób co w Twojej Mocy…

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 01:37:22
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor