Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PAMIĘTNIK PANI HANKI

 • Spektakl telewizyjny
 • Rok produkcji:
  2013
 • Premiera:
  2013. 09. 09
 • Gatunek:
  Spektakl muzyczny
 • Barwny, 2 części x ok. 70 min

  Emisja: 9 - 16 września 2013.

"Pamiętnik pani Hanki" był ostatnią, wydaną w 1939 r. , tuż przed wybuchem II wojny światowej, powieścią Tadeusza Dołęgi - Mostowicza. Musical na podstawie książki napisał Antoni Marianowicz, muzykę skomponował Jerzy Wasowski (1913 - 1984). Telewizyjny spektakl został przygotowany w 100. rocznicę urodzin Wasowskiego. Ta komedia muzyczna o zabarwieniu kryminalnym w dwóch aktach, jest inteligentną satyrą na życie polskich wyższych sfer z lat 30. i jednocześnie sentymentalną podróżą w klimat przedwojennej Warszawy. Bohaterka, Hanka, to młoda kobieta, którą nuży zbytkowne życie u boku męża dyplomaty. Wydaje się, że receptą na monotonię i rutynę może być romans z Robertem Tonnorem. Szybko okazuje się jednak, że została wplątana w niebezpieczną intrygę, a jej kochanek jest szpiegiem. Przeniesiona na scenę historia toczy się wartko i obfituje w świetne dialogi i zaskakujące puenty. Dużym atutem są dowcipne piosenki i wspaniała muzyka. Swingowe aranżacje do szesnastu piosenek spółki Marianowicz i Wasowski przygotował znakomity muzyk i aranżer Grzech Piotrowski. Musicalowe utwory wykonają: Joanna Kulig, Borys Szyc, Ewa Konstancja Bułhak, Kamilla Baar, Jacek Koman, Grzegorz Małecki, Wiktor Zborowski, Maciej Zakościelny, Krzysztof Wakuliński i Joachim Lamża. Scenografia autorstwa wielokrotnie nagradzanej Magdaleny Dipont koresponduje twórczo z kostiumami przygotowanymi przez równie często wyróżnianą Magdalenę Biedrzycką. Ruch sceniczny opracowała Zofia Rudnicka. Spektakl powstał z inicjatywy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i wchodzi w skład cyklu wydarzeń dedykowanych Jerzemu Wasowskiemu i uświetniających obchody rocznicy jego urodzin. Pomysłodawczyniami cyklu trzech spektakli zrealizowanych w hołdzie Wasowskiemu: "Miasteczko Harmider","Pamiętnik pani Hanki" i "Lubmy się!"są: Jolanta Trykacz i Lena Urbańska. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
PAMIĘTNIK PANI HANKI
Powieść
AutorTadeusz Dołęga-Mostowicz

Patrz także:
schowaj

2022.05.21 05:32:44
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency