Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MIŁOŚĆ

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2012
 • Premiera:
  2013. 08. 09
 • Barwny, 91 min

Film opowiada o historii i reaktywacji zespołu "Miłość", jednej z najważniejszych polskich formacji jazzowych lat 90. ubiegłego wieku. Grupa powstała w kwietniu 1988 r. , w klasycznym składzie zakończyła działalność w końcu lat 90. , a ostatecznie rozwiązała się w 2002 r. 9 sierpnia 2009 - w ramach Off Festivalu w Mysłowicach - reaktywowany specjalnie na tę okazję zespół zagrał koncert. Muzycy Miłości: Tymon Tymański, Mikołaj Trzaska, Leszek Możdżer i Maciej Sikała spotykają się ponownie. Wspominając stare czasy i dramatyczną historię zespołu, próbują stworzyć nową muzykę i rozpocząć kolejny etap w historii grupy. Czy powrót po latach jest możliwy? [TVP]

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2013
  Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski; do roku 2000 Ogólnopolski Festiwal Filmów Krótkometrażowych)-Grand Prix "Złoty Lajkonik" (do 1964 "Złoty Smok Wawelski")
  uzasadnienie jury: "To bardzo głęboki, wzruszający i osobisty portrety pokolenia rodzącego się i dojrzewającego, nie tylko muzycznie, w początkach wolnej Polski"
 • 2013
  Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski)-Nagroda dla najlepszego producenta
 • 2013
  Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy)-Nagroda Publiczności
 • 2013
  Chicago (Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce)-Nagroda "Odkrywcze Oko" dla młodego utalentowanego twórcy
 • 2014
  Orzeł (Polska Nagroda Filmowa)-Nominacja
  w kategorii: Najlepszy film dokumentalny
 • 2014
  Gwarancja Kultury (nagroda TVP Kultura)-Nagroda w kategorii: Film
  Nominacja; za "bezkompromisowy portret grupy muzyków w filmie dokumentalnym "Miłość", będącym równocześnie uniwersalną opowieścią o sile przyjaźni i konsekwencjach bycia artystą. Za pionierskie w polskim dokumencie połączenie inscenizacji, zdjęć archiwalnych i dokumentalnych"
 • 2014
  Nagroda KIPA za najlepszy debiut producencki-Wyróżnienie Honorowe
  za "doskonałe wyczucie tematu i wybór drogi, która doprowadziła film do artystycznego sukcesu"; nagroda wręczona podczas Festiwalu "Off Plus Camera" w Krakowie
2022.05.21 06:28:01
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego