Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KRONIKARZ CZASU WOJNY

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2012
 • Barwny, 50 min

Film opowiada o księdzu Marianie Romanowiczu pochodzącym z Dubicy. Ks. Marian Romanowicz urodził się 21 lipca 1922 roku w Dubicy (gmina Wisznice). Nowicjat odbył w Czerwińsku nad Wisłą, gdzie złożył śluby zakonne (24 września 1946 roku). Święcenia kapłańskie przyjął 29 czerwca 1956 r. w Oświęcimiu. Pod koniec lat 60 w Wisznicach nauczyciel historii miejscowego liceum postanowił stworzyć izbę pamięci. Do jego rąk trafił wtedy dziennik, którego pierwszy wpis nosi datę 1 września 1939 roku. Zapiski, dzień po dniu prowadzone są przez wszystkie lata wojny i okupacji. Twórcą tego kalendarium jest młody – 17-letni wówczas – mieszkaniec Dubicy. Po ponad 70 latach autorzy filmu odnaleźli kronikarza, obecnie 90-letniego emerytowanego ks. Salezjanina Mariana Romanowicza i wspólnie odwiedzili miejsca opisane w pamiętniku, udając się w niezwykłą podróż śladami minionego czasu.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2013
  Częstochowa (Polonijny Festiwal Multimedialny "Polskie ojczyzny")-Nagroda Specjalna
  Nagroda Specjalna prof. Wiesława Wysockiego
2017.02.11 08:15:47
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency