Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KONTRAKT

 • Spektakl telewizyjny
 • Rok produkcji:
  2012
 • Premiera:
  2012. 12. 16
 • Barwny, 88 min
  Przeniesienie telewizyjne spektaklu teatralnego z repertuaru Teatru Śląskiego im. St. Wyspiańskiego w Katowicach, w ramach projektu "Teatr Śląski w Twoim Domu".

"Kontrakt" to pełen goryczy i ironii opis kraju leżącego na wschód od Zachodu i na zachód od Wschodu. Bohaterowie spotykają się przypadkowo w hotelu Residance. Jeden z nich to starszy szwajcarski rezydent Magnus, który utożsamia się z ideałami bogatego Zachodu i kraju gwarantującego obywatelom niezmienność praw, spokój, bezpieczeństwo i obfitość dóbr. Jego rozmówcą jest młody emigrant z Polski, pracujący jako portier, z trudem przystosowujący się do pojęć i zasad obowiązujących w nowym świecie. Okazuje się, że Magnus jest autorem komedii, ale już nikt nie chce czytać jego tekstów, samotnikiem, który nie ma odwagi popełnić samobójstwa. Postanawia złożyć młodemu Polakowi pewną niemoralną propozycję. (culture.pl)

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
KONTRAKT
AutorSławomir Mrożek

Patrz także:
schowaj

 • 1989
  Spektakl telewizyjny / Sławomir Mrożek / Kazimierz Dejmek
2017.02.11 03:14:00
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski