Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MÓW MI ROCKEFELLER

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1990
 • Premiera:
  1990. 05. 14
 • Gatunek:
  Komedia, Film dla dzieci (młodzieży), Film sensacyjny
 • Barwny (negatyw: Agfa XT), 2800 m, 102 min

  Lokacje: Warszawa (kawiarnia "Rozdroże" w Alejach Ujazdowskich, stadion "Skry" przy ul. Wawelskiej, Trasa Łazienkowska, ul. Krucza).

Małżeństwo Malinowskich szykuje się do kontraktowego wyjazdu za granicę. Szukają dla swojej trójki dzieci odpowiedniej gospodyni, ale zamiast niejakiej Anny Gocławskiej, kandydującej na tę posadę, zjawia się para oszustów - Jagoda i Matros.
Jagoda w przebraniu zgłasza sie do Malinowskich, by nazajutrz po ich wyjeździe, podczas pobytu Michała, Bączka i Anety w szkole, kompletnie ogołocić mieszkanie. Dzieci nie załamują się jednak, nie zgłaszają faktu przestępstwa na policji, lecz postanawiają zarobić pieniądze, by "odtworzyć" zrabowane mienie. Dzięki pomysłowości udaje się im zebrać spore pieniądze. Zawierają umowę ze spółdzielnią (umowę w ich imieniu zawiera dozorca - pijaczek Jędrys). Michał interesuje się chemią, opracowuje sposób utylizacji śmieci i przerobu ich na nowe tworzywo o rewelacyjnych właściwościach. Sprzedają też srebro odzyskane z zużytego utrwalacza. Malinowscy obracają milionami. Decydują się na produkcję piłeczek pingpongowych z nowego tworzywa, które stają się rewelacją i przynoszą fortunę pozwalającą na komfortowe wyposażenie mieszkania. Biorą udział w Targach Poznańskich, gdzie Michał zakochuje się w córce szejka. Wracają państwo Malinowscy. Dziwią się ilości komputerów i elektronicznych gadżetów w mieszkaniu. Trójka młodych biznesmenów bierze udział w międzynarodowym sympozjum planując dalsze inwestycje. W tajemnicy przed rodzicami do szkoły jeżdżą... alfa romeo z kierowcą.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

Nagrody
schowaj

 • 1990
  Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza "Ale Kino!")-Nagroda Jury Dziecięcego "Marcinek"
  Marcinek; 11 Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży (29.01-1.02)
 • 1990
  Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza "Ale Kino!")-Nagroda Specjalna
  za interesujące wykorzystanie konwencji komediowej w filmie...; 11 Ogólnopolski Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży (29.01-1.02)

Patrz także:
schowaj

2022.05.21 07:13:29
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor