Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

1000 X SOLIDARNOŚĆ

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2007
  • Barwny, 26 min

Reportaż o "Tygodniku Solidarność". Pismo to w 2007 roku wydało swój tysięczny numer. Ludzie związani z redakcją; wybitni dziennikarze i politycy opowiadają o burzliwych dziejach gazety.
Przedstawiono historię solidarnościowej idei, której losy jak w soczewce odbijają się w działalności tygodnika nierozerwalnie związanego z NSZZ "Solidarność" i historią Polski.
W programie występują: Andrzej Gelberg, Jarosław Kaczyński, Jerzy Kłosiński, Teresa Bochwic, Krzysztof Czabański, Alicja Dołowska, Andrzej Friszke, Bogusław Heba, Joanna Kluzik - Rostkowska, Waldemar Kuczyński, Bernard Margueritte, Grzegorz Majchrzak, Jerzy Orzeł, Łukasz Perzyna, Piotr Rachtan, Piotr Semka, Jan Strękowski, Barbara Sułek - Kowalska, Krzysztof Świątek, Andrzej Urbański, Lech Wałęsa, Krzysztof Wyszkowski, Maciej Zalewski. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.04.06 00:41:33
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski