Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

GOPR. SZLAKIEM POMOCY

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2010
  • Barwny, 48 min

Film dokumentalny jest próbą opowiedzenia historii Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Zorganizowany sposób pomocy ofiarom wypadków w górach ma swój początek w roku 1909, kiedy to pod lawiną w Tatrach ginie jeden z pionierów Towarzystwa Tatrzańskiego, znakomity skrzypek Mieczysław Karłowicz. Na czele ratowników staje jego bliski znajomy, Mariusz Zaruski. Od I wojny światowej Pogotowiem kierował Józef Oppenheim, który początkowo zastępował Mariusza Zaruskiego, a później od 1930 roku przejął wszystkie obowiązki kierownika. Zaruski do II wojny swiatowej został Honorowym Naczelnikiem i tylko on przyjmował ślubowania od nowo wstępujących ratowników. Od 1952 roku działa Górskie Ochotnicze Pogotowie ratunkowe w takim kształcie, w jakim znamy je dzisiaj. W filmie widz znajdzie ciekawe zdjęcia pokazujące kulisy pracy współczesnych ratowników. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 01:30:08
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman