Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

POWRÓT

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2009
 • Barwny, 14 min
  Film powstał w cyklu "Polska z bocznej drogi".

Olga urodziła się na Ukrainie, Jan, potomek polskich wygnańców, na Syberii. Pobrali się nad Morzem Czarnym. Przed kilkoma laty Grabscy przyjechali do Polski. Najpierw na tydzień, by sprzedać trochę ciuchów na bazarze, potem na dziesięć dni, na dziesięć tygodni, aż wreszcie zostali na zawsze.
Nie chcieli do końca życia uprawiać handlu. Jan skończył przecież Akademię Sztuk Pięknych. Stworzyli więc galerię artystyczną na lubelskiej Starówce i herbaciarnię. Jan otrzymał status repatrianta. W 2005 roku Olga dostała polskie obywatelstwo. Znaleźli starą chałupę prawie w centrum Kazimierza. Zabytek klasy zerowej. Cztery lata starali się o niezbędne pozwolenia. W końcu zamieszkali w kazimierskim domu, otworzyli tam własną galerię. Olga wierzy, że Polska to jej kraj, gdzie nie może jej się stać nic złego. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2007
  Paryż (Boundless Media Award)-Nagroda Gówna
  za scenariusz i reżyserię
2017.02.11 01:20:24
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl