Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KRÓLOWA ŚNIEGU

 • Film fabularny
 • Rok produkcji:
  2009
 • Barwny, 96 min

Robert przeżywa właśnie pierwszą miłość. Fakt, że jest zakochany w mężczyźnie skrzętnie ukrywa przed matką, fotografką. Przypadkiem jest ona jednak świadkiem pocałunku syna z partnerem. Mimo, że jako artystka często współpracuje z gejami, nie jest w stanie zaakceptować związku Roberta i Salima. Po burzliwej kłótni chłopak opuszcza dom i idzie szukać pocieszenia u ukochanego. Niestety, z jego strony także czeka go rozczarowanie. Ich miłość, w którą utopijnie wierzył, okazuje się totalnym fiaskiem - Salim, Portugalczyk mieszkający w Polsce, nie ma zamiaru wiązać się z nikim na stałe. Załamany Robert, nie mając dokąd iść, składa wizytę cierpiącej na chorobę psychiczną babci, która wyjawia skrywaną przed nim od lat rodzinną tajemnicę. Ogarnięty emocjami Robert postanawia odszukać ukochanego i zawalczyć o miłość.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

Nagrody
schowaj

 • 2010
  Los Angeles (Festiwal Filmów Polskich)-Nagroda im. Piotra Łazarkiewicza dla Młodego Talentu
 • 2010
  Los Angeles (Festiwal Filmów Polskich)-Nagroda dla najlepszego filmu niezależnego
2017.02.11 08:34:46
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski