Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ŁABĘDZI ŚPIEW

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1988
 • Premiera:
  1989. 01. 27
 • Gatunek:
  Komedia, Film obyczajowy
 • Barwny, 2333 m, 81 min

  Lokacje: Łódź (Hala Sportowa przy ul. Skorupki 21, lunapark, Pasaż Abramowskiego, Pasaż Schillera), Kazimierz nad Wisłą.

Scenarzysta Stefan po rozmowach ze Schwartzem, jednym z producentów zachodnich, wraca do kraju. Wszyscy przypominają dawny sukces Stefana - "Płomień". Zmęczony bohater wymyka się do niecierpliwie oczekującej go żony, aktorki Ewy. Jadą prędko do wytwórni, gdzie Ewa ma zdjęcia próbne, które zresztą nie wychodzą najlepiej. Na drugi dzień Stefan wraz z Szefem i reżyserem Ziębą zastanawiają się na jaki temat napisać scenariusz. Pojawiają się wciąż nowe koncepcje. Do tego Stefana cały czas bolą zęby. Postanawia złożyć wizytę stomatologowi. Jednak honorarium lekarza przeraża scenarzystę, który jeszcze nic nowego nie napisał, zaś Ewa ciągle jest bez roli. Postanawiają sprzedać samochód, ale klient, który zabrał wóz na próbną jazdę już nie wraca. Stefan wciąż zmienia temat scenariusza. Nie może się na nic zdecydować. Tymczasem w domu następuje kolejna awaria rury, wysadza także wino nastawione w galonach, przychodzi milicja, chaos zostaje spiętrzony do ostatnich granic i cała rodzina zanurzona w wodzie i winie wybucha śmiechem. Stefan rozpoczyna pisanie scenariusza: bohater wraca samolotem z podróży i dostaje bólu zębów...

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

Nagrody
schowaj

2024.06.06 02:30:42
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.