Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

FIK - MIK

 • Film fabularny - telewizyjny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1981
 • Premiera:
  1988. 02. 17
 • Gatunek:
  Film obyczajowy
 • Barwny, 49 min

Film pokazuje dzień z życia kierowcy wiceministra na tle zmian społeczno - politycznych w Polsce, po pamiętnych wydarzeniach sierpnia 1980 roku: robotniczych strajkach na Wybrzeżu, podpisaniu porozumień oraz zarejestrowaniu NSZZ "Solidarność". Zaczyna się normalny dzień pracy dla kierowcy Zdzisia, choć tym razem zakończy się on zupełnie nietypowo. Wyszykowany biały polonez czeka przed resortem na wiceministra gospodarki terenowej, Justyna Głoga. Szef każe Zdzisiowi jechać do gmachu KC, w ostatniej chwili dopada ich sekretarka, która wręcza ministrowi biuletyn specjalny, będący zapowiedzią wielkich zmian nie tylko w jego resorcie. Czekając na szefa pod domem partii, Zdzisiek zauważa podjeżdżającego białym mercedesem kierowcę ministra finansów, Józka. Rozmawiają o swoich szefach, o aktualnej sytuacji w Polsce, o potężnych przetasowaniach na szczeblach ministerialnych, gdzie poleciało już ponoć parę głów i jeszcze na tym nie koniec. Józek zgrywa światowca, po kilkudniowej służbowej wizycie w Paryżu z szefem, która zakończyła się owocnie, wyraźnie czuje przewagę nad swoim kolegą po fachu. Wtrąca francuskie słowa, częstuje papierosami marki Gitanes, może sobie nawet pozwolić na podarowanie jednej paczki. Przed KC Zdzisio odbywa jeszcze jedną krótką rozmowę z innym kierowcą, który jednak za dużo chciałby wiedzieć o życiu prywatnym jego szefa. Kolejny kurs z wiceministrem gospodarki terenowej wiedzie pod urząd Rady Ministrów. Przebieg rozmowy na najwyższym szczeblu nie jest dla Justyna Głoga zaskoczeniem, jej wynik znał już wcześniej. Wie, jakie zmiany szykują się w rządzie. Dowiaduje się o tym od szatniarki także Zdzisio, podobno już zapadły ostateczne decyzje. Ale Zdzisia nie interesują plotki, jeszcze wszystko może się odmienić. Teraz bardziej pochłania go załatwianie dla żony schabu i kiełbasy. Odbędzie jeszcze krótki kurs do szefowej, której trzeba pomóc w domowych pracach. Wiceminister jest przygnębiony, nie daje jednak poznać po sobie, że oto wali się jego cały świat. Chce jeszcze pojechać do szpitala w Aninie, gdzie pracuje jego kochanka Anita. Przeczuwa, że ten związek wkrótce się skończy. Kiedy Zdzisio odwozi szefa wieczorem do domu, dowiaduje się, że po 20 latach jeżdżenia z nim właśnie kończy swoją służbę. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

2024.06.06 02:30:41
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.