Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MILCZENIE JEST ZŁOTEM

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2010
 • Premiera:
  2010. 09. 10
 • Barwny (negatyw: Kodak), 35mm, format 2:1, Dolby Digital, 95 min

  Okres zdjęciowy: 12 czerwca - 15 lipca 2009.
  Lokacje: Warszawa.

Komedia magiczna, o pełnej wdzięku Inge, aktorce zajmującej się dubbingiem i wytwarzaniem efektów dźwiękowych, choć marzącej o śpiewaniu. Jednak brak pewności siebie i nakładające się pasmo nieszczęść -odkrycie zdrady partnera, wieczne niezadowolenie szefowej nie podnoszą jej samooceny. Gdy nagle na ulicy zostaje obdarowana bukietem kwiatów i pocałowana przez nieznajomego przystojnego przechodnia, jest tak zszokowana, że traci swój głos na amen. Film opowiada o odzyskiwaniu głosu przez Inge , podróżuje ona przez różnorakie terapie - psychoanalizę i choreoterapię. Orientuje się jednak, iż napotkani terapeuci zazwyczaj bardziej potrzebują terapii niż ona sama. Odkrywa , iż tylko magia i odnalezienie mężczyzny, przy którym straciła głos może ją odczarować. Tylko jak go odnaleźć? Tymczasem Piotr, nieznajomy, wbrew swej powierzchowności playboya, cierpi na chroniczną nieśmiałość, podarowanie kwiatów było jednorazowym aktem desperacji zasugerowanym przez jego siostrzenicę, jeśliby spodobała mu się jakaś kobieta powinien wręczyć jej kwiaty i zacząć rozmowę. Piotr ilustruje książki dla dzieci, rysuje komiksy. Pracuje nad komiksem o Superbohaterce, ale nie może znaleźć odpowiednich dla niej rysów... dopóki nie spotka Inge. Ona mogłaby stać się jego inspiracją. Tylko jak ją znaleźć? Co więcej, narysowane przygody Superbohaterki spełniają się w prawdziwym życiu Inge. Piotr i Inge mijają się wielokrotnie, chodzą do tego samego pubu, pracują dla tego samego klienta. Dopiero, gdy są naprawdę gotowi, ponownie wpadają na siebie, powtarzają, to co przy pierwszym spotkaniu. Inge odzyskuje głos i zakochuje się w Piotrze z wzajemnością.

Zwiastuny (2)
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

2022.05.21 08:35:43
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman