Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KONIEC

 • Film fabularny - telewizyjny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1988
 • Premiera:
  1990. 02. 13
 • Barwny, 43 min

  Lokacje: Warszawa (Ursynów; okolice obecnych ulic Wiolinowej, KEN, Bartoka).

Pod wpływem telewizyjnych i radiowych komunikatów o użyciu broni jądrowej przez Liban, Izrael i Chiny referent Zygmunt rozpoczyna skomplikowane obliczenia na zakładowym komputerze. Na ich podstawie ustala, że w ciągu godziny na miejsce, w którym żyje spadnie bomba atomowa, która rozpocznie wojnę jądrową. W napadzie histerii próbuje zawiadomić milicję, nagrać na magnetofon testament, a wreszcie ucieka z zakładu do mieszkania swojej koleżanki z pracy, panny Zdzisławy. U kobiety zastaje swojego kierownika, który próbuje przepędzić intruza (jest już po północy). Kiedy jednak ten zaczyna mówić o swoim odkryciu, pozostała dwójka ulega i razem udają się do zakładu, aby sprawdzić, czy komputer rzeczywiście ustalił godzinę ataku. Dołącza do nich jeszcze jedna pracownica, Helena i razem przez płot włamują się do miejsca pracy. Komputer pokazuje, że za niecałe pół godziny rozpocznie się wojna. Emilian, jako kierownik, podejmuje decyzję o zabezpieczeniu zakładu, ale plany krzyżuje im uzbrojony stróż, który bierze ich za włamywaczy. Ostatnie kilka minut przed rzekomym wybuchem wypełnia histeria: Helena złorzecząc rozrzuca mąkę, Zygmunt wyznaje miłość Jadzi, która z kolei próbuje jeszcze przed zagładą odbyć z nim stosunek seksualny, Emilian zastyga w masce gazowej.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

2024.06.06 02:29:14
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.