Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

USTA USTA

 • Serial fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2010-2021
 • Premiera:
  2010. 03. 06
 • Gatunek:
  Film obyczajowy
 • Barwny, 35 odcinków x ok. 44 min

  Seria 1: Odcinki 1-13. Emisja: 6 marca - 12 czerwca 2010
  Seria 2: Odcinki 14-25 . Emisja: 7 września - 23 listopada 2010.
  Seria 3: Odcinki 26-35. Emisja: 1 marca - 3 maja 2011.
  Seria 4: Odcinki 36-41. Emisja: 6 września - 11 października 2020.
  Seria 5: Odcinki 42-47. Emisja w serwisie Player: 12 kwietnia - 17 maja 2021. W okresie 5 - 19 stycznia 2022 seria emitowana w TVN.

  W serialu wykorzystano obrazy Sabiny Twardowskiej.

  Serial jest adaptacją brytyjskiego serialu "Cold Feet" realizowanego w latach 1997-2003 oraz od roku 2016.

Julia poznaje Adama, Adam poznaje Julię. Zakochują się bez pamięci - namiętnie, młodzieńczo, lewitują dziesięć centymetrów nad ziemią, myślą tylko o sobie, stać ich na największe szaleństwa, ich wspólne noce to ogień, ich wspólne dni to bajka, itp., itd., itp. W końcu niestety różowe okulary spadają i zaczyna się normalne życie...
Ta opowieść ma swój początek właśnie tam, gdzie standardowe opowieści o miłości się kończą. "Usta Usta" to komedia obyczajowa o współczesnych smakach miłości. Takim uczuciu, w którym namiętny pocałunek i "akcję reanimacyjną związku" dzieli tylko jeden, malutki kroczek. Dla bohaterów serialu "Usta Usta" najtrudniejsze okaże się bowiem codzienne życie w związku.
Głównym bohaterem jest Adam, który znajduje swoją wymarzoną Julię. Poprzez tę dwójkę poznajemy pozostałe pary: Izę i Piotrka oraz Agnieszkę i Krzysztofa. Każda z nich przechodzi różne fazy związku - od pierwszego flirtu, aż po poważne zawirowania małżeńskie. Ich problemy są wyjątkowo aktualne i uniwersalne - dzieci lub niemożność ich posiadania, miłość, zdrada, przyjaźń w męskim i damskim wydaniu. Historia tych trzech par jest inteligentnie podana, przesycona ironią i błyskotliwym humorem. Różnorodność charakterów, sposobów na życie, planów, podejścia do moralności i odmienność podjętych decyzji będzie budziła szczery uśmiech, skłaniała do chwili zastanowienia, ale i bezpretensjonalnie wzruszała.

Zwiastuny (5)
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

1

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2010

Adam Dawidzki, podrywacz i lekkoduch, poznaje Julię Hoffman. Dziewczyna bardzo mu się podoba, ale nieszczęśliwym zbiegiem okoliczności Adam gubi jej telefon. Przyjaciele Adama, Iza i Piotr Nowakowie, są w stałym związku i zdecydowali się na dziecko. Starają się o to od dłuższego czasu, ale wciąż bez rezultatu. Julia często myśli o Adamie, ale nie może się zdecydować na wykonanie pierwszego kroku. Nie wie, że Adam próbuje ją znaleźć. Przyjaciółka Julii, Agnieszka, namawia ją, by zadzwoniła do Adama. Ich pierwsza randka ma niestandardowy przebieg, ale oboje są sobą zauroczeni. Julia, po rozstaniu z narzeczonym, ma jednak uraz do stałego związku i trzyma Adama na dystans. W końcu Julia przekonuje się do Adama i ich uczucie rozkwita. Tymczasem Iza każe Piotrowi wykonać badania spermy, a Agnieszka bezskutecznie domaga się od swojego męża Krzysztofa, by zgodził się zatrudnić nianię do opieki nad ich synkiem. Idylla miodowych dni Adama i Julii zostaje przerwana kłótnią między nimi. Adam wyprowadza się, a na jego miejsce pojawia się skruszony ex-chłopak Julii, Sebastian. Julia nie może się zdecydować, którego wybrać. Śpi z jednym i drugim. Kiedy wściekły Adam każe jej wybrać, Julia wybiera Sebastiana. Adam, za namową Izy, postanawia walczyć o Julię. Śpiewa pod jej oknem serenadę, nago, z różą między pośladkami. Dochodzi do przepychanki miedzy nim a Sebastianem. Wtedy Julia uświadamia sobie, że wciąż kocha Adama i wraca do niego. Iza mówi Piotrowi, że jest w ciąży. Zdesperowanej Agnieszce udaje się przekonać Krzysztofa, by zatrudnił nianię.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2010
 • 41 min

Rozwiązanie zbliża się wielkimi krokami, a Iza jest coraz bardziej wkurzona zachowaniem Piotrka. Drażni ją jego bezbrzeżny entuzjazm wobec ciąży, wytyczanie najszybszej trasy do szpitala i niemal ekspercka wiedza na temat porodu. Agnieszka i Krzysztof rozmijają się w swoich teoriach dotyczących wychowania Stasia. Krzysztof twierdzi, że dziecko zbyt wolno się rozwija i po części obwinia o to nowo zatrudnioną nianię z Ukrainy - Oksanę. Adam i Julia spierają się o to, kto ma się do kogo wprowadzić, w końcu Adam proponuje, aby zdublowali swoje komplety ubrań. W efekcie to on ma swoje ubrania u Julii, a nie odwrotnie. Jednak wszystkie spory odchodzą na bok, kiedy okazuje się, że wybiła godzina zero i Iza zaczyna rodzić. Jak na złość Piotrek bierze sobie wolne i niczego nieświadom, w najlepsze gra z Krzysztofem w golfa. Tymczasem rolę asystującego przy porodzie, chcąc nie chcąc, przejmuje Adam. Iza rodzi syna któremu postanawiają wraz z Piotrkiem dać na imię "Adam". Adam i Julia postanawiają ostatecznie wynająć wspólnie mieszkanie.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

3

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2010

Julia i Adam postanawiają razem zamieszkać. Adam jest zły na Julię, ponieważ do ich nowego domu zabrała wszystkie swoje rzeczy, chociaż obiecywała, że w trakcie wyprowadzki pozbędzie się zbędnych gratów. Podczas dyskusji na temat ich wartości sentymentalnej, Adam znajduje w jednym z pudeł coś, co nie dość, że ukaże mu przeszłość Julii w zupełnie innym świetle to jeszcze zmusi go do wyprowadzki. Adam ląduje więc u Piotrka i Izy. Po kilku dniach wspólnego mieszkania Iza ma serdecznie dosyć towarzystwa Adama. Agnieszka i Krzysztof mają kłopoty finansowe spowodowane błędnymi decyzjami Krzysztofa. Agnieszka postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i inwestuje pieniądze w bardzo bezpieczne przedsięwzięcie finansowe. Krzysztof cały czas dokucza jej, że boi się ryzyka i działa asekuracyjnie. Iza i Piotrek przeżywają kryzys małżeński wynikający z wyczerpujących obowiązków młodych rodziców.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

4

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2010

Krzysztof ma problemy w sypialni. Sfrustrowany, prosi Adama o pomoc. Adam rozmawia z Piotrkiem, który myśli, że to Adam nie chce się przyznać do impotencji, mówi o tym Izie. Zaczyna się komedia omyłek. Adam i Julia zaczynają podejrzewać się nawzajem o symulowanie podczas seksu. Piotr nie może doczekać się, aż Iza dopuści go do siebie po urodzeniu dziecka. Wskrzeszenie małżeńskiego łoża okaże się jednak w tym wypadku trudniejsze, niż Piotr zakładał. Tym bardziej, że wpada mu w oko jeszcze jedna kobieta# Intymna konfrontacja między parami nabiera rumieńców, po tym jak dziewczyny zwierzają się przed sobą, ze swoich fantazji erotycznych...

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

5

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2010

Agnieszka wraca do pracy. Dostaje świetną propozycję redagowania nowej książki sławnego pisarza Pawła Śliwińskiego. Krzysztofowi imponuje sława literata i namawia ją na przyjęcie tej pracy. Do Piotrka i Izy przyjeżdżają z wizytą rodzice Piotrka. Pojawia się odgrzany konflikt na linii Piotrek - jego ojciec. Panie również zdają się nie znajdować wspólnego języka. Adam zainspirowany poznaniem Śliwińskiego, postanawia skończyć swoją kiedyś zaczętą powieść. Inspiracji zaczynają mu dostarczać opowieści Piotrka o wizycie rodziców. Praca Pawła Śliwińskiego i Agnieszki posuwa się do przodu. Wkrótce ich znajomość zaczyna wykraczać poza ramy relacji zawodowej. Piotrek, Adam i Krzysztof oglądają wspólnie mecz, Adam mówi Krzysztofowi, że Agnieszka ma romans z Pawłem. Piotrek orientuje się, że Adam pisze opisuje intymne szczegóły jego życia i między przyjaciółmi dochodzi do bójki. Krzysztof postanawia w akcie zemsty przespać się z Oksaną, ale trafia na Agnieszkę, która wcześniej wróciła z trasy promocyjnej, rozczarowana, że źle odczytała intencje pisarza. Nazajutrz oboje odkrywają że planowali się zdradzić. Ojciec Piotrka wyjeżdża obrażony, że ten nie chce dać na imię małemu Żelisław. Zapowiada, że wraz z matką nie przyjadą na chrzest. Agnieszka miażdżąco recenzuje powieść Adama - jest fatalna. Adam w czasie chrztu oddaje Piotrkowi swoją spaloną książkę, na znak przyjaźni. W trakcie uroczystości okazuje się, że ojciec Piotrka zmarł w drodze do kościoła.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

6

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2010

Adam i Julia przeżywają kryzys: bezceremonialne zachowanie Adama zaczyna coraz bardziej irytować Julię. Julia wraz z sąsiadką Emilią zaczyna uprawiać jogging, żeby na chwilę uwolnić się od Adama. Ten zdradza jednak swoje zainteresowanie młodą i atrakcyjną Emilią... Agnieszka, chcąc ratować nadwątlony związek, namawia Krzysztofa na wizytę w poradni małżeńskiej. Krzysztof w końcu ulega, choć ma w tym ukryty cel. Nowakowie zapadają się w rutynowe życie przed telewizorem, aż w końcu Iza rzuca pomysł weekendowego szaleństwa: oddzielnie chłopcy i dziewczyny. Obie szalone imprezy wymykają się jednak spod kontroli...

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

7

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2010

Krzysztof zaprasza wszystkich na bal charytatywny, mimo iż ma pewne obawy czy Iza i Piotr będą potrafili odnaleźć się w eleganckim towarzystwie. Podczas balu Julia przyznaje się Agnieszce, że jest w ciąży i nie wie, z kim. Boi się powiedzieć o tym Adamowi. Bal okazuje się katastrofą. Pijana Iza wywołuje skandal z udziałem szefowej Krzysztofa, Ewy. Następnego dnia Adam dowiaduje się o ciąży Julii. Jakie konsekwencje będzie to miało dla ich związku?

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

8

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2010

Osamotniony po wyjeździe ukochanej Adam snuje fantazje na temat swojego przyszłego życia z Julią i ich małą córeczką. Tymczasem Iza namawia go na randkę w ciemno twierdząc, że musi zapomnieć o Julii. Nowakowie organizują kolację, na którą zapraszają Adama i Monikę, koleżankę Piotrka z pracy. Kornatowski zostaje zwolniony z pracy, szukając nowego zajęcia musi też przejąć niektóre obowiązki domowe. Jego opieka nad Stasiem omal nie kończy się tragicznie. Julia powraca z Krakowa. Piotrek przez przypadek trafia na nią w sklepie. Przyjaciele próbują zaaranżować ponowne spotkanie Julii i Adama.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

9

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2010

Iza zakochuje się w Adamie. Piotrek zaczyna podejrzewać żonę o romans, choć nie wie, kto został jej wybrańcem. Namawia Adama aby pomógł mu zdemaskować rywala. Sytuacja powoli zaczyna wymykać się spod kontroli. Tymczasem Julia postanawia wrócić do Adama. Krzysztof z maniakalnym oddaniem zajmuje się dzieckiem, zaniedbując szukanie nowej pracy. Jego była szefowa Ewa ma dla niego nowe propozycje, ale nie spotyka się z przyjaznym przyjęciem...

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

10

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2010

Piotr i Iza przechodzą ciche dni. Piotr zaprasza do domu Adama, aby doszło do przełamania lodów między nimi. Iza postanawia pomóc Adamowi znaleźć nową dziewczynę. Adam umieszcza swój profil na portalu randkowym. Jednocześnie zbliża się rocznica ślubu Agnieszki i Krzysztofa. Oboje postanawiają zrobić sobie niespodziankę i każde, w tajemnicy przed tym drugim, szykuje wyjazd na weekend: Agnieszka rezerwuje bilety do Paryża, Krzysztof bilety kolejowe i weekend w Krakowie. Piotr musi wyjechać z Warszawy na weekendowy obóz integracyjny z pracy. Razem z nim jedzie odtrącona przez Adama Monika. Obóz okazuje się być ciężkim wyzwaniem dla Piotra.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2024.06.06 04:04:02
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.