Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ŁUK EROSA

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1987
 • Premiera:
  1988. 01. 18
 • Gatunek:
  Film obyczajowy
 • Barwny, 2965 m, 104 min

  Lokacje: Łódź (Dworzec Łódź Kaliska, willa Józefa Richtera przy ul. Skorupki 8/10), Nieborów (pałac).

Kraków, początek I wojny światowej. Maryśka Miechowska po wyjeździe męża, Zdzicha, na front oddaje kilkuletniego syna Felusia pod opiekę skauta Adama. Pomaga rannym i uczestniczy w kwestach wraz ze swą serdeczną przyjaciółką, Janiną. Kałucki, jeden z przyjaciół Zdzicha, przywozi wiadomość o zaginięciu męża. Miechowska wyjeżdża do matki, do miasteczka, przez które przechodzi front. Po powrocie do Krakowa okazuje się, że służąca Nastka założyła w ich mieszkaniu dom schadzek. Miechowska zamieszkuje z synem u rodziców Adama. Tu zastaje ją Janina, która po śmierci narzeczonego związała się z żonatym mężczyzną. Maryśka zostaje kochanką Ciąglewicza, następnie Adama. Kiedy ten dowiaduje się, że Maryśka jest w ciąży, ucieka na front. Ona poddaje się zabiegowi. Kolejnym kochankiem jest Ramke, dawny znajomy męża. Maryśka pozostaje jednak kobietą niezależną. Występuje w kabarecie, gdzie pewnego razu zjawia się, powracający z niewoli Zdzich. Postanawia on wyjechać z Krakowa, lecz Maryśka zatrzymuje go na dworcu.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
ŁUK
Powieść
AutorJuliusz Kaden-Bandrowski

Varia
pokaż

Nagrody
schowaj

 • 1987
  Gdańsk - Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych)-Nagroda za kostiumy

Patrz także:
schowaj

2022.07.13 00:11:55
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency