Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

RUBINOWE GODY

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2008
 • Barwny, 44 min

Bohaterami rozgrywającej się współcześnie komedii obyczajowej "Rubinowe gody" są Anka - mistrzyni karate kyokushin, jej mąż Mundek - świetny pianista oraz Kazimierz - emeryt mieszkający samotnie nad lokum zajmowanym przez Ankę i Mundka. Wraz z Kazimierzem przysłuchujemy się bujnemu życiu erotycznemu rozgrywającemu się w mieszkaniu Anki i Mundka. Nic jednak nie okaże się tu takie, jak mogliśmy przypuszczać na pierwszy rzut oka (i ucha). Czy ideały na temat wspólnego życia mogą ocaleć pod naporem problemów dnia codziennego? Jak wiele trzeba poświecić, by trwać w związku z drugim człowiekiem? "Rubinowe gody" - opowieść o meandrach życia małżeńskiego - przynosi propozycje odpowiedzi na te pytania.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2008
  Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych)-Nagroda Specjalna w Konkursie Kina Niezależnego
 • 2008
  Gdańsk (Gdański Festiwal Filmów Niezależnych "Wydmy")-Nagroda Główna za najlepszy film fabularny
 • 2009
  Los Angeles (Festiwal Filmów Polskich)-Nagroda dla najlepszego filmu niezależnego
 • 2009
  Lubomierz (Ogólnopolski Festiwal Filmów Komediowych)-"Anioł Świątyni Sztuki", wyróżnienie w Konkursie Śmiesznego Kina Niezależnego
  za walory dźwiękowe
 • 2009
  Ebensee (Festival der Nationen)-Brązowy Niedźwiadek
2022.03.24 00:28:34
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych