Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

I TY ZOSTANIESZ INDIANINEM

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1962
 • Premiera:
  1962. 09. 02
 • Gatunek:
  Komedia, Film dla dzieci (młodzieży), Film sensacyjny
 • Czarno-biały z dwiema sekwencjami barwnymi, 2759 m, 96 min

  Lokacje: Warszawa (m.in. Barbakan, Rynek Nowego Miasta, Hotel Grand, Krakowskie Przedmieście, Plac Zamkowy, dziś nieistniejący pawilon chemiczny przy ul. Brackiej, ul. Krucza, wiadukt przy ul. Karowej, Dworzec Gdański), Wolbórz (ul. Gadki).

Lekka komedia z wątkiem sensacyjnym, której bohaterem jest kilkunastolatek marzący o spotkaniu z prawdziwymi Indianami z plemienia Apaczów. Pragnie zostać jednym z nich i przeżyć wielką przygodę. Okazuje się, że nawet najdziwniejsze fantazje czasem się urzeczywistniają, wystarczy tylko bardzo chcieć i uparcie dążyć do celu. Zanim jednak ziszczą się dziecięce marzenia, chłopiec będzie musiał przejść kilka ciężkich prób, z których oczywiście wyjdzie zwycięsko.

Mirek Kubiak jest uczniem klasy Vb w jednej z warszawskich podstawówek. Mieszka niedaleko szkoły, ale zawsze wraca do domu okrężną drogą. Lubi wiedzieć, co się wokół dzieje, podpatruje ludzi, zagląda w każdy zaułek, jest ciekawy świata i żądny przygód. Podobnie jak jego rówieśnicy, fascynuje się Indianami, chciałby zostać dzielnym Apaczem. Mama Mirka pracuje w sklepie, w dziale ze słodyczami, tata zajmuje się układaniem krzyżówek dla jednej z gazet. Państwo Kubiakowie mają jeszcze starszą córkę Małgosię, bardzo ładną i dobrze ułożoną panienkę, która czasem złości się na psocącego brata, ale bardzo go kocha.
Rodzinną harmonię burzy niespodziewane pojawienie się tajemniczego wuja z Ameryki, Eligiusza, który wywołuje spore poruszenie w domu Kubiaków. Przyjeżdża na krótko, obdarowuje członków rodziny prezentami i szybko znika. Mirek triumfuje, dostał właśnie prawdziwy indiański tomahawk, którego zazdroszczą mu wszyscy koledzy z klasy. Nareszcie mogą wspólnie wypowiedzieć wojnę znienawidzonej Va. Mirek spotyka na swej drodze tajemniczego, dobrodusznego Tadeusza, który bardzo interesuje się jego siostrą Małgosią, a poza tym, podając się za indiańskiego wojownika Walecznego Orła, obiecuje chłopcu, że zrobi z niego prawdziwego Apacza. Dzielny chłopiec przechodzi pierwszą próbę całodziennej głodówki. Ale droga do zostania prawdziwym Indianinem jest jeszcze długa.
Choć wuj Eligiusz zachowuje się bardzo dziwnie, nikt początkowo nie podejrzewa, że w rzeczywistości jest on szefem przestępczego gangu, planującego wielki skok na jubilera. Wypełniony kosztownościami sejf otwiera się za pomocą sprytnie pomyślanej krzyżówki, którą może rozwiązać jedynie mistrz w tej dziedzinie, czyli pan Kubiak. Przestępcy najpierw porywają Mirka, a następnie grożąc, że synowi stanie się krzywda, próbują zmusić ojca do współpracy. Na szczęście, chłopcu udaje się wkraść w łaski pilnującego go rabusia, który obiecuje poprawę i porzucenie złodziejskiego fachu. Razem powiadamiają policję o próbie napadu na jubilera. Przestępców spotyka zasłużona kara. Tajemniczy Tadeusz, który okazał się dziennikarzem i zarazem detektywem amatorem, przyczynia się do rozwikłania kryminalnej zagadki i zdobywa serce Małgosi. A Mirek naprawdę zostaje Indianinem i wypala fajkę pokoju z wielkim wodzem Apaczów - Odważnym Żubrem. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
I TY ZOSTANIESZ INDIANINEM
Powieść
AutorWiktor Woroszylski

Varia
pokaż

2020.05.17 00:11:26
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego