Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

CZTERY POZIOMO

 • Serial fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2007
 • Premiera:
  2007. 12. 06
 • Barwny, odcinki x ok. 20 min

Bohaterami są czterej penitencjariusze zakładu karnego - Skorup (Tomasz Sapryk), Bodzio (Arkadiusz Jakubik), Docent (Jacek Braciak) i Łańcuszek (Robert Wabich). Za kratki trafili przez przypadek i jak wszyscy więźniowie są oczywiście niewinni. Tytuł serii jest bardzo adekwatny do tego, co się dzieje w celi. Główną rozrywką czterech bohaterów jest bowiem rozwiązywanie krzyżówek, najczęściej w poziomie, leżąc na pryczach. Dla zabicia czasu i uprzyjemnienia sobie życia wymyślają sobie coraz to nowe zajęcia. Próbują m.in. urządzić celę zgodnie z zasadami feng shui, tropią kosmitów, którzy mieli porwać ich ulubionego klawisza (Lech Dyblik). Kiedy do więzienia trafia praktykantka kulturalno-oświatowa, natychmiast angażują się w jej pracę tak, że zaczynają czuć się prawdziwymi artystami. Innym razem jeden z nich dziedziczy w spadku 2 miliony złotych. Od tej chwili każdy chce być jego najlepszym przyjacielem i robić z nim interesy, aż do chwili, gdy okazuje się, że te 2 miliony to suma przed denominacją. Skorup, Bodzio, Docent i Łańcuszek wychodzą też na spacerniak, gdzie spotykają się z więźniami z innych cel. Zapominają wówczas o waśniach między sobą i zawsze stają w swojej obronie. Głównymi antagonistami czterech kompanów są: Git (Dariusz Biskupski), Chudy (Mirosław Morański) i Norbercik (Piotr Głuchowski). W więzienne życie wpisane są również widzenia. Każdego z bohaterów, oprócz Docenta, odwiedzają więc kobiety, które - jak mówi Konrad Niewolski - "dodają serialowi dużo kobiecego ciepła. Podczas spotkań z nimi wychodzi na jaw cała prawda o bohaterach. Okazuje się, że twardziele, na których kreują się w celi, zmieniają się nie do poznania. W tych scenach świetnie będzie widać, że kobiety rządzą światem."

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

SPADEK (1)

 • Odcinek serialu

Skorup, Bodzio, Docent i Łańcuszek trafili za kratki przez przypadek i jak wszyscy więźniowie są oczywiście niewinni. Ich główną rozrywką jest rozwiązywanie krzyżówek. Wychodzą też na spacerniak, gdzie spotykają się z więźniami z innych cel. Głównymi antagonistami czterech kompanów są: Git, Chudy i Norbercik. W więzienne życie wpisane są również widzenia. Każdego z bohaterów, oprócz Docenta, odwiedzają kobiety. Pewnego dnia Bodzio dziedziczy w spadku po ciotce 2 miliony złotych. Od tej chwili każdy chce być jego najlepszym przyjacielem i robić z nim interesy, aż do chwili, gdy okazuje się, że te 2 miliony to suma przed denominacją.

WIĘZIEŃ (2)

 • Odcinek serialu

Do więzienia zostają przysłani dwaj nowi: niebezpieczny Borys, który w poprzednim zakładzie zabił łyżką do zupy 5 współwięźniów, oraz sympatyczny i elokwentny Jędrek, który zostaje przydzielony do celi Skorupa. Jędrek od razu zyskuje sobie sympatię kolegów, tymczasem Git i Chudy, do których dołączył Borys w obawie o życie rezygnują z używania sztućców. W końcu udaje im się przekupić klawisza i dochodzi do zamiany więźniów w celach. Teraz groźny Borys trafia do celi Skorupa. Przez kilka dni nie odzywa się do nikogo i nie je, aż w końcu zostaje wysłany na kroplówkę. Po jakimś czasie pojawia się klawisz, który wyznaje czterem kompanom, że "nowym" przez pomyłkę zamieniono kartoteki i to Jędrek jest niebezpiecznym mordercą i psychopatą, a Borys jedynie opóźnionym umysłowo nieudacznikiem, który ma być przeniesiony do zakładu specjalnego. Tymczasem Borys zdołał zaatakować Gita i Chudego, którzy trafili na oddział intensywnej terapii.

SEN (3)

 • Odcinek serialu

Łańcuszek ma sen o tym, że był w pokoju w samych majtkach i robił sobie jajecznicę. Przy stole siedziała kobieta z niemowlęciem, a za nią stał mężczyzna z nożem. Okazuje się, że Docent ma sennik. Według niego Łańcuszek miałby zwiedzić Cejlon i zdać pomyślnie egzamin na kosmonautę. Bodziowi (Arkadiusz Jakubik) sennik przepowiada natomiast zmianę miejsca zamieszkania lub szybki ożenek. Podczas widzenia Bodzio dowiaduje się, że matka dostała nakaz eksmisji, co według niego jest spełnieniem przepowiedni. Łańcuszek zaś po tym, jak miesiąc wcześniej wysłał na konkurs rozwiązanie krzyżówki, wygrywa główną nagrodę, którą jest wycieczka na Cejlon. Wieść szybko się roznosi. Do Docenta zgłaszają się kolejni więźniowie, by interpretował ich sny. Klawiszowi śni się niestety jedynie cebula i smalec, co zapowiada chorobę i śmierć matki, a Skorupowi fale, które zwiastują zdradę małżonki.

URODZINY (4)

 • Odcinek serialu

Bodzio ma 40 urodziny. Koledzy z celi przygotowują mu niespodziankę. Bodzio jednak zaczyna przechodzić kryzys wieku średniego. Jest załamany. Chudy podpowiada chłopakom, żeby znaleźli mu kobietę. Docent pisze ogłoszenie do biura matrymonialnego. W odpowiedzi przychodzi do Bodzia sterta listów. Do drugiej tury przechodzi 12 kandydatek. Bodzio jest zachwycony, do czasu kiedy okazuje się, że koledzy nie napisali w ogłoszeniu, że Bodzio sierdzi więzieniu.

ZAGADKA SKORUPA (5)

 • Odcinek serialu

Docenta nikt nie odwiedza. Koledzy zastanawiają się dlaczego. Podejrzewają, że jest seryjnym mordercą i zabił całą swoja rodzinę. Pytają Chudego, ale ten dowiaduje się jedynie, że wszyscy koledzy Docenta z instytutu zniknęli w tajemniczych okolicznościach. Bodzio ze strachu przed Docentem nie śpi po nocach. Tymczasem więźniów odwiedza studentka resocjalizacji. Pani Malina wdraża program, który ma obudzić w nich zdolności plastyczne. Nagrodą jest wycieczka do teatru w jej towarzystwie. Docent w związku z tym, że ukończył studia wyższe jest wykluczony z konkursu.

MATURA (6)

 • Odcinek serialu

Klawisz ma zdawać maturę z polskiego. Prosi o pomoc w przygotowaniu się do niej Docenta, który wyszukując lektury w więziennej bibliotece niefortunnie spada z krzesła i rozbija sobie głowę. W tej sytuacji Klawiszowi zobowiązują się pomóc koledzy Docenta z celi: Skorup, Bodzio i Łańcuszek.

ZACIEK (7)

 • Odcinek serialu

W wyniku awarii rur na ścianie w celi pojawia się zaciek. Łańcuszek dopatruje się w nim różnych kształtów, które zdają się mieć związek z wydarzeniami bliskiej przyszłości. Dostrzeżony na ścianie kalafior pojawia się na obiad, kółko zwiastuje doniesienie o groźnym wypadku na autostradzie, a nóż finka spotkanie Klawisza ze szwagrem przy wódce Finlandia. Wszyscy są przekonani, że Łańcuszek jest wizjonerem. Więźniowie dowiadują się z gazety o zuchwałym napadzie na kościół i kradzieży cennych dewocjonaliów, które zostały gdzieś ukryte. Łańcuszek dostrzega na ścianie mapę...

PSYCHE (8)

 • Odcinek serialu

W więzieniu pojawia się nowy naczelnik. Wszyscy mają zostać poddani testom psychologicznym. Wiadomo, że w ramach eksperymentu trzeba będzie coś narysować. Każdy za wyjątkiem Docenta prosi o pomoc odwiedzającą go kobietę. Wyniki są zaskakujące. Z rysunku mamy Bodzia wynika, że ma ona skłonności homoseksualne, żona Łańcuszka jest bulimiczką z silnym rysem narcystycznym, a małżonka Skorupa erotomanką z upodobaniami sadomasochistycznymi. O Docencie nic nie wiadomo, bo jego rysunek zaginął.

FENG SHUI (9)

 • Odcinek serialu

Bodzio postanawia urządzić celę zgodnie z zasadami feng shui. Udaje mu się przekonać do swojego pomysłu kolegów, a nawet klawisza. Więźniowie robią generalne przemeblowanie. Naczelnik zgadza się na przemalowanie pomieszczenia. W zastępstwie zabronionych luster więźniowie przyklejają na ścianie folię aluminiową z kanapek od mamy Bodzia. Folia ma umożliwić lepsze krążenie energii chi. Bodzio pobiera nawet próbki gleby ze spacerniaka, by zbadać jej skład. Git i Chudy są pewni, że kolega szykuje spektakularną ucieczkę. Czując się z niej wykluczeni donoszą Klawiszowi. Ten każe przywrócić w celi dawny porządek.

POLITYK (10)

 • Odcinek serialu

Docent wyczytuje w gazecie, że nowym prezydentem miasta został Kazimierz Wąglik. Wszyscy są przekonani, że to wuj Skorupa, który nie zaprzecza, bo dzięki temu zyskuje respekt w oczach kolegów. Klawisz prosi o podwyżkę ofiarując w zamian zmywarkę do naczyń, Docent pragnie zostać ambasadorem w Portugalii, Bodzio natomiast prosi o pomoc w pomyślnym rozstrzygnięciu w sądzie sprawy o odszkodowanie, a zachęcony obietnicą każe nawet matce spalić dom, by wyłudzić za niego kolejne pieniądze. Nawet naczelnik postanawia skorzystać z okazji i zapewnić sobie posadę senatora. Tylko Łańcuszek jest nieufny i żąda dowodu pokrewieństwa w postaci wspólnego zdjęcia z wujem, które żona Skorupa fałszuje za pomocą Photoshopa. Niestety idylla nie trwa długo, gdyż Kazimierz Wąglik trafia za kratki w związku ze sprzeniewierzeniem 7 milionów złotych.

2022.05.21 08:20:17
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego