Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ALICE

 • Tytuł alternatywny: ALICJA
 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska, Belgia, Wielka Brytania
 • Rok produkcji:
  1980
 • Premiera:
  1982. 03. 29
 • Gatunek:
  Film muzyczny
 • Barwny (Eastmancolor), dźwięk: Dolby Stereo, 2613 m, 91 min

  Lokacje: Warszawa (Łazienki Królewskie, ul. Kredytowa, Gazownia przy ul. Kasprzaka), Szczecin (ulice Księcia Bogusława, Jagiellońska, plac Zamenhofa, lokal "Duet"), autostrada Szczecin-Berlin (okolice węzła Kijewo), Marsylia, Londyn (Pinewood Studio).

Film jest kolejną (dziesiątą) adaptacją znanej powieści Lewisa Carrolla "Przygody Alicji w Krainie Czarów", tym razem zrealizowaną w formie musicalu. Zakochany w Alicji Biały Królik stara się różnymi sposobami zdobyć jej serce. W końcu mu się udaje, lecz zazdrosna Królowa Kier postanawia go zgładzić. Królik nie chcąc narazić ukochanej na zemstę królowej ucieka, co nieprzeczuwająca niebezpieczeństwa dziewczyna bierze za zerwanie. Zażywa samobójczą dawkę środków nasennych, ale zostaje uratowana. Po wyjściu ze szpitala jest świadkiem zamachu gangsterów na Królika . . . Wszystko na szczęście było snem, wytworem jej wyobraźni.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
PRZYGODY ALICJI W KRAINIE CZARÓW
Powieść
AutorLewis Carroll

Varia
pokaż

2022.05.21 06:58:54
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych