Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

RACHUNEK SUMIENIA

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1964
 • Premiera:
  1964. 11. 16
 • Gatunek:
  Film psychologiczny, Film obyczajowy, Film polityczny
 • Czarno-biały, 2555 m, 89 min

  Lokacje: Szczecin (róg ul. Jagiellońskiej i al. Wojska Polskiego, ul. Wielka (obecnie Wyszyńskiego), al. Niepodległości, ul. Rybacka, ul. Staromiejska, Wały Chrobrego, ul. Jana z Kolna, autostrada Szczecin-Berlin, Bulwar Piastowski, Nabrzeże Wieleckie, Most Długi (ul. Energetyków), pochylnia "Wulkan" Stoczni Szczecińskiej im. Adolfa Warskiego (obecnie Stocznia Szczecińska Nowa Sp. z o.o.), autostrada A 6 w Kołbaskowie.

Przeżycia człowieka niesłusznie więzionego, zwolnionego w roku 1956; próba ukazania wewnętrznych przemian ludzi, kształtowania się poglądów i postaw moralnych w warunkach budowy nowej rzeczywistości. Roman, oficer AK, otrzymał w ostatnich dniach wojny rozkaz rozstrzelania sołtysa podejrzanego o kontakty z komunistami. Wyroku nie wykonał. Teraz z kolei na niego zapada wyrik śmierci. Roman wraz z rodziną wyjeżdża do Szczecina, gdzie pracuje przy odbudowie miasta. Zataja jednak swoją przeszłość . . . Na podstawie donosu zostaje aresztowany i skazany na dożywotnie więzienie. Dopiero rok 1956 zwraca mu wolność. Czy potrafi jednak wrócić do dotychczasowego życia ?

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
DZIEŃ SIÓDMY I ZNOWU PIERWSZY
Powieść
AutorRyszard Liskowacki

Varia
pokaż

2020.06.30 00:17:46
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego