Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KONIEC NASZEGO ŚWIATA

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1964
 • Premiera:
  1964. 03. 31
 • Gatunek:
  Film wojenny
 • Język:
  polski, niemiecki, angielski
 • Czarno-biały, 4268 m, 138 min

  Lokacje: Oświęcim, Brzezinka.

Dramat okupacyjny, skonstruowany na zasadzie wspomnień byłego więźnia obozu w Oświęcimiu, oprowadzającego parę młodych Amerykanów po tym miejscu kaźni. Henryk, sprowokowany przez Amerykanina zwiedzającego obóz oświęcimski, wraca wspomnieniami do lat wojny. Aresztowanie, pierwsze chwile pobytu w obozie, organizowanie ruchu oporu, wzajemna pomoc, śmierć żony opiekującej się dziećmi cygańskimi, zbrojne wystąpienie przeciwko esesmanom, którzy usiłowali zatrzeć ślady swych zbrodni i wreszcie - udana ucieczka.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
KONIEC NASZEGO ŚWIATA
Powieść
AutorTadeusz Hołuj

Nagrody
schowaj

2022.05.21 07:07:55
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency