Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

JUTRO MEKSYK

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1965
 • Premiera:
  1966. 02. 11
 • Gatunek:
  Film psychologiczny, Film sportowy
 • Czarno-biały, 2500 m, 89 min

  Lokacje: Gdynia (m.in. basen pływacki na Polance Redłowskiej (dziś już nie istniejący), dworzec, stacja Gdynia Postojowa, Nabrzeże Dalmoru), Bielsko-Biała (kąpielisko "Panorama").

Rozgrywający się w środowisku sportowców współczesny dramat psychologiczny; historia zdyskwalifikowanego trenera, który za wszelką cenę pragnie odzyskać utraconą pozycję zawodową. Kadrowy trener skoczków do wody, Jańczak, zostaje pozbawiony uprawnień. Trafia na prowincję, gdzie prowadzi szkółkę dla dzieci. W młodej dziewczynie, Majce, odkrywa wielki talent. Narzuca jej morderczy trening. Majka poznaje jednak chłopca, którego Jańczak również przygotowywał w przyspieszonym trybie i który podczas decydującego skoku uległ wypadkowi i został kaleką na całe życie. Dziewczyna chce się wycofać, ale Jańczak zmusza ją do startu. Majka wygrywa, zostaje mistrzynią Polski. Jańczak sprawdza się jako trener, ale przegrywa jako człowiek.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

2020.12.19 00:07:24
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl