Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PINGWIN

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1964
 • Premiera:
  1965. 04. 18
 • Gatunek:
  Film psychologiczny, Film obyczajowy, Melodramat
 • Czarno-biały, 2700 m, 93 min

  Lokacje: Warszawa (m.in. Politechnika, pl. Zbawiciela, Nowy świat, Krakowskie Przedmieście, pl. Teatralny, ul. Bielańska),

Andrzej, niepozorny student warszawskiej Politechniki, przez kolegów zwany Pingwinem, jest zakochany w koleżance z roku - Baśce. Otoczona gronem wielbicieli dziewczyna nie zwraca uwagi na Andrzeja. Podobnie jest na prywatce zorganizowanej przez jednego ze studentów - rozpieszczonego jedynaka Adasia. Basia nie reaguje również na zaloty gospodarza. Wściekły Adaś telefonuje do swego kolegi Łukasza, który na jego prośbę odczytuje fragmenty listów zakochanej w nim Baśki. Ośmieszona dziewczyna ucieka z imprezy. Pingwin postanawia odzyskać listy i zwrócić je Baśce. W tym czasie dowiaduje się, że Adaś został porwany. Odkrywa, że owo porwanie zostało przygotowane przez samego Adasia i Łukasza w celu wyłudzenia pieniędzy od rodziców jedynaka. W zamian za dyskrecję Andrzej żąda oddania listów i powrotu Adasia do domu. Jego warunki zostają spełnione, ale Łukasz nasyła na niego kilku opryszków, którzy biją Pingwina do nieprzytomności. Kiedy do chorego, całego w bandażach, Andrzeja dzwoni Baśka, ten odtwarza jej nagrane wcześniej na magnetofonie wyznanie miłości... [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

2022.05.21 07:07:33
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego