Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

POZNAŃSKIE SŁOWIKI

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1965
 • Premiera:
  1966. 09. 13
 • Gatunek:
  Film muzyczny, Film psychologiczny, Film dla dzieci (młodzieży)
 • Barwny, 2400 m, 81 min
  Prapremiera: 26. 07. 1966, Wenecja

Przepleciony występami słynnego chóru Stefana Stuligrosza dramat dwunastolatka obserwującego kryzys w pożyciu rodziców. Głównym bohaterem filmu jest dwunastoletni Paweł - solista słynnego chóru Stefana Stuligrosza. Mimo sympatii kolegów i przełożonych, chłopiec przeżywa poważne problemy. Ich źródłem jest kryzys pożycia rodziców. Paweł odkrywa bowiem, że ojciec zainteresował się inną kobietą, co niechybnie zwiastuje rozpad rodziny. Podczas galowego koncertu w filharmonii mały solista jest zbyt roztrzęsiony, by się skoncentrować na występie. Popełnia błąd w swojej partii. Widzi to ojciec, oglądający w telewizji transmisję z koncertu. Wpadka syna sprawia, że rodzic zaczyna rozumieć krzywdę, jaką wyrządza dziecku. Co sił biegnie do filharmonii, by swą obecnością upewnić Pawła, że nie potrzebuje się dłużej zamartwiać, a chłopiec, widząc, że niebezpieczeństwo zostało zażegnane, brawurowo wykonuje swą partię solową zyskując entuzjastyczne przyjęcie.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

Nagrody
schowaj

2023.01.18 01:41:21
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman