Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

WEEKEND Z DZIEWCZYNĄ

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1968
 • Premiera:
  1968. 12. 25
 • Gatunek:
  Film psychologiczny, Film wojenny
 • Język:
  polski, niemiecki
 • Czarno-biały, 2215 m, 78 min

  Lokacje: Augustów.

Osadzony w realiach wojennych dramat psychologiczny: historia niebezpiecznej misji kobiety - żołnierza, sprowadzającej lekarza do rozbitego oddziału partyzanckiego.
Stanny nie ukończył przed wojną studiów medycznych. Mieszka w małym miasteczku, chce doczekać wyzwolenia nie mieszając się do żadnych działań konspiracyjnych. Los chce jednak inaczej. Sterroryzowany pistoletem przez sierżanta Annę jedzie do oddziału partyzanckiego, w którym są ranni. Zabiera ze sobą Olka, uciekiniera z transportu do obozu i niemieckiego żandarma Beina, którego Olek obezwładnił w mieszkaniu Stannego. Nie zastają oddziału w umówionym miejscu. Anna zostaje zabita przez Niemców, Stanny zaś wraz z Olkiem wyrusza na poszukiwanie czekających na lekarza partyzantów.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
WYRAJ
Opowiadanie
AutorEdmund Niziurski

Varia
pokaż

2019.10.24 00:27:46
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego