Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

LIST GOŃCZY

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska, Czechosłowacja
 • Rok produkcji:
  1985
 • Premiera:
  1986. 07. 25
 • Gatunek:
  Film przygodowy, Film obyczajowy
 • Barwny, 2450 m, 83 min

Osiemnastoletni Pavel, pochodzący z rozbitej rodziny, już trzykrotnie uciekał z domu poprawczego. Swój sposób życia ukrywa przed ukochaną dziewczyną, Magdą. Sądzi ona, że Pavel pracuje w innym mieście. Do współpracy zmusza Pavla recydywista, Karel Volf, który podczas ucieczki z obozu pracy zabił strażnika i zrabował jego broń. Pavel usiłuje uwolnić się od niebezpiecznego kryminalisty, ale Volfowi potrzebny jest pomocnik, chce bowiem uciec przez Polskę do Szwecji. W Ustce, przy pomocy pasera Okonia, wynajmują łódź rybacką i wypływają w morze. Okazuje się, że zostali jednak oszukani i nadal są w Polsce. Kiedy Volf orientuje się, że otaczają ich milicjanci, usiłuje uciec motorówką, biorąc jako zakładników Pavla i jego dziewczynę. Pavel, słuchając wezwania, skacze do wody razem z dziewczyną i dopływają do brzegu. Volf ginie przy próbie ucieczki.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2019.10.01 00:15:56
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl