Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

GODZINA SZCZYTU

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1973
 • Premiera:
  1974. 01. 08
 • Gatunek:
  Komedia, Film psychologiczny
 • Barwny, 2327 m, 81 min

  Lokacje: Warszawa (hotel "Europejski" przy ul. Krakowskie Przedmieście, Plac Teatralny, osiedle "Plac Teatralny", hotel "Forum" [w budowie] przy ul. Marszałkowskiej, Ściana Wschodnia przy ul. Marszałkowskiej, osiedle "Za Żelazną Bramą" , Plac Politechniki, Rondo Daszyńskiego, ul. Patriotów).

Kinowa wersja wydanej w 1968 roku powieści pod tym samym tytułem. Jej autorem jest zresztą sam scenarzysta i reżyser filmu Jerzy Stefan Stawiński. W dość zgodnej opinii krytyki "Godzina szczytu" bardziej przekonuje w literackim oryginale, o czym świadczą liczne przekłady i adaptacje teatralne. Mimo to film Stawińskiego ma swoje zalety. Najważniejsze to sprawna reżyseria, dobra rola Leszka Herdegena oraz garść cennych obserwacji środowiskowych, gastronomicznych i obyczajowych.
Komediodramat psychologiczny: 45-letni mężczyzna w obliczu grożącej mu śmierci dokonuje radykalnej zmiany swego wygodnego dotąd i precyzyjnie zaplanowanego życia. Człowiek sukcesu, dyrektor Krzysztof Maksymowicz, trafia nagle do szpitala z podejrzeniem raka jelit. W ciągu krótkiego czasu, jaki go dzieli od operacji, postanawia uporządkować swoje życie. Okazuje się, że w miejscu pracy nie jest wcale tak niezastąpiony, jak sądził, natomiast zaniedbywana żona kocha jego kolegę... Maksymowicz godzi się na rozwód, rezygnuje ze stanowiska, sprzedaje samochód, chce zostać tylko ze swą kochanką Mają, ale ona z nim zrywa... Operacja się udaje, rak był niezłośliwy. Maksymowicz zostaje zupełnie sam.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
GODZINA SZCZYTU
Powieść
AutorJerzy Stefan Stawiński
W czołówce filmu nie ma wzmianki o pierwowzorze literackim scenariusza, ale nawiązanie do powieści jest oczywiste.

Varia
pokaż

Patrz także:
schowaj

 • 1970
  Spektakl telewizyjny / Jerzy Stefan Stawiński / Olga Lipińska
2024.03.01 02:12:23
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.