Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

TEN OKRUTNY, NIKCZEMNY CHŁOPAK

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1972
 • Premiera:
  1972. 11. 14
 • Gatunek:
  Film psychologiczny, Film dla dzieci (młodzieży)
 • Czarno-biały, 2200 m, 75 min

  Lokacje: Warszawa (Mokotów - okolice skoczni narciarskiej i pałacu Królikarnia), Wrocław (Ogród zoologiczny przy ul. Wróblewskiego 1- 5).

Historia pozbawionego rodzicielskiej miłości dziecka, które - pozostawione własnej samodzielności - trafia przed sąd dla nieletnich. Romek jest niechcianym i nie kochanym chłopcem. Matka się nim nie interesuje. Jest samotny, toteż ulega wpływom przedsiębiorczego Janusza. Ten uczy go kraść wycieraczki. Podczas pierwszej próby Romek zostaje rozpoznany i staje przed sądem. Matka korzysta z okazji, by go umieścić w domu dziecka. Chłopiec daremnie czeka na list od matki. Podczas ucieczki rani wychowawcę przypadkowym strzałem ze sportowego sztucera.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

Nagrody
schowaj

 • 1972
  Nagroda Prezesa Rady Ministrów-za twórczość dla dzieci
 • 1973
  Łagów (Lubuskie Lato Filmowe)-Nagroda Specjalna Jury
  za "artystyczną jedność walorów poetyckich i moralno-wychowawczych"
 • 1973
  Moskwa (MFF)-Srebrny Medal
  w Konkursie Filmów dla Dzieci
2021.04.27 00:08:24
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski