Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

CAŁKIEM NOWE LATA MIODOWE

 • Serial fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2004
 • Premiera:
  2004. 09. 04
 • Gatunek:
  Komedia
 • Barwny,

Nowe historie dwóch zaprzyjaźnionych małżeństw: Karola i Aliny Krawczyków oraz Tadzia i Danuty Norków. Tym razem oba małżeństwa postanowiły "zamieszkać jak ludzie" i przeprowadzają się do niedużego bliżniaka położonego na leśnej działce w pobliżu Warszawy. Nadal jednak pozostają niepoprawnymi optymistami nieustannie próbującymi zbić fortunę, którzy nieustannie marząc o fortunie popadają w coraz to większe tarapaty. Karol i Tadzio zarobili trochę pieniędzy, a ponieważ Alinka jest w ciąży (w ostatnim odcinku poprzedniej serii), bohaterowie zauważają, że najwyższy czas by coś zmienić w swoim życiu i decydują się na wspólny zakup domu-bliźniaka...

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Patrz także:
schowaj

WILLA (1)

 • Odcinek serialu

Karol i Tadzio wpadają na pomysł, by sprzedać swoje mieszkania i zamieszkać w willi w Konstancinie. Są przekonani, że niedługo rozkręcą interes życia, więc nie będzie kłopotów ze spłacaniem rat. Pierwsza spłata wynosi 200 tysięcy. Po sprzedaniu mieszkań zatrzymują się wraz z żonami u mamy Aliny, która przebywa w sanatorium. We czwórkę gnieżdżą się w dwóch pokojach, ale wizja willi osładza im wszelkie niedogodności losu. Nie mogą tylko dojść do porozumienia, kto będzie mieszkał na dole, a kto na górze wspólnego domostwa. Karol i Tadzio dopiero przy podpisaniu umowy odkrywają, że zaliczka wynosi 200 tysięcy euro, a nie złotych, jak myśleli wcześniej. Raty w euro są poza ich zasięgiem finansowym. Czy jednak cokolwiek może ich powstrzymać od realizacji raz powziętego postanowienia?

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

BAJKOWA RÓG WSPOMNIEŃ (2)

 • Odcinek serialu

Karol i Tadzio kłócą się z powodu nieudanej transakcji zakupu domu. Tymczasem Mamusia wraca z sanatorium. Życie pod jednym dachem w 5 osób jest nie do zniesienia. Karol i Tadzio wyprowadzają się do zajezdni. W końcu nocują w nieużywanym garażu Poldka Misiaka. Ich żony przeprowadzają się do taniego domu-bliźniaka. W tajemnicy przed mężami wpłacają pierwszą ratę. Dom mieści się na ulicy Bajkowej, niedaleko ulicy Wspomnień. Karol i Tadzio postanawiają odszukać swoje partnerki. Gdy docierają pod dom, na tarasie widzą dobrze umięśnionego młodzieńca, który mimo przymrozków jest w samym podkoszulku. Karol i Tadzio myślą, że pomylili adres, gdy na tarasie pojawia się Danusia. Flirtuje z mięśniakiem. Tadzio chce się natychmiast rzucić do ataku, ale Karol go powstrzymuje - Mięśniak wygląda na gangstera. Sądzi, że Danusia jest jego zakładniczką. Tadzio jednak przeskakuje ogrodzenie i wbija się głową w rywala. Przeciwnik podnosi Tadzia jak piórko. Tadzio szarpie się i wywija nogami w powietrzu.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

NOWY DOM (3)

 • Odcinek serialu

Karol i Tadzio postanawiają uwolnić Danusię z rąk podejrzanego adoratora. Niestety, w bezpośrednim starciu odnoszą druzgocącą porażkę. Wkrótce okazuje się, że ich rywal w rzeczywistości jest sąsiadem, pomagającym Danusi i Alinie przy przeprowadzce. Gdy okazuje się, że mężczyzna jest człowiekiem sukcesu, Karol postanawia się z nim zaprzyjaźnić. Od tej pory będzie go zasypywał kolejnymi pomysłami. Tymczasem wraz z Tadziem zwiedzają nowy dom, który kupiły ich żony. Obaj mają mnóstwo pomysłów na jego urządzenie. Wkrótce wybucha ogromna awantura. Powodem jest podział ogrodu. Dziewczyny zarządzają sprzątanie i malowanie. Karol i Tadzio odmalowują pokój, co powoduje jeszcze większe zamieszanie.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

 • Obsada aktorska
  Rafał Zagórski, sąsiad Krawczyków i Norków

SĄSIEDZI (4)

 • Odcinek serialu

Karol i Tadzio zdemolowali mieszkanie w trakcie malowania. Ich żony starają się po nich posprzątać. Nagle w domu pojawia się sąsiadka - Agnieszka. Gospodarze podejmują ją kompotem. Starają się być bardzo gościnni. Próbują wyjaśnić Agnieszce, czym się zajmują. Wkrótce na miejscu pojawiają się Alina i Danka. Agnieszka wychodzi, jednak Karol i Tadzio nie mogą o niej zapomnieć. Zastanawiają się, czym mogą jej zaimponować. Karol wybiera się do Rafała, żeby przedstawić mu swój idiotyczny pomysł wynalazku - nowej komórki wieloczynnościowej. Rafał przyjmuje go w swoim domu - przy basenie. Karol, przedstawiając sąsiadowi swoją wizję pomysł, wpada do wody. Po powrocie do domu oświadcza Alinie, że rzuca pracę. Jego żona jest przerażona.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

BIZNESPLAN (5)

 • Odcinek serialu

Karol i Tadek wybierają się do banku. Zamierzają wystąpić o kredyt, który pozwoliłby im rozkręcić interes. Alina i Danka wątpią w to, czy im się uda. Ich mężowie nie napisali nawet biznesplanu. Oczywiście, rozmowa z bankierem kończy się totalną klapą. Tadek i Karol postanawiają zabrać się profesjonalnie do rzeczy. Zakupują książki dotyczące biznesu i zabierają się do samokształcenia w dziedzinie praw rynku. Łamią sobie głowy nad znaczeniem słów takich jak hipoteka i rewindykacja. Nagle do salonu wpada wściekła Danka z wieścią, że w ich sypialni właśnie przecieka sufit i całe łóżko jest mokre. Czwórka przyjaciół ląduje w sypialni Krawczyków w jednym łóżku.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

CZYSTE PIENIĄDZE (6)

 • Odcinek serialu

Karol i Tadek znów wybierają się do banku. Ich dobre samopoczucie zostaje zakłócone przez kolejne ponaglenie dotyczące spłaty kredytu. Gdy za oknem rozlega się klakson, obaj wpadają w panikę. Sądzą, że pod ich drzwiami czeka komornik. Okazuje się, że to człowiek z szambiarką, który proponuje im lewy układ z wywozem nieistniejących nieczystości. Karol przegania oszusta. Wizyta w banku kończy się jak zwykle niepowodzeniem. Projekt ich przedsięwzięcia zostaje oceniony jako pozbawiony sensu. Ich żony wyciągają pochowane po kątach zaskórniaki, z których zbiera się kwota na spłatę raty. Tymczasem Karol wpada na pomysł, że złamie rękę Tadkowi. Pieniądze z ubezpieczenia pozwolą im wyjść z kłopotów. Tadek w panice ucieka przed Karolem.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

ZAPROSZENIE (7)

 • Odcinek serialu

U Agnieszki w domu ma się odbyć bal charytatywny. Norkowie i Krawczykowie dostają na niego zaproszenie, jednak wstęp kosztuje aż 500 złotych od pary. Alina i Danka, nie mając tak dużej kwoty, rezygnują z zabawy. Karol przekonuje kobiety, że kontakty nawiązane podczas imprezy będą miały duże znaczenie dla interesu jego i Norka. Mężczyzna postanawia, że zamiast wygórowanej opłaty jego żona upiecze ciasteczka dla uczestników balu. Produkty na nie wykrada ze spiżarni swojej teściowej. Niebawem u Krawczyków zjawia się mama Aliny. Rozpoznaje swoje przetwory...

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

SPRZEDAWCY MARZEŃ (8)

 • Odcinek serialu

Karol i Tadek wraz z żonami udają się na przyjęcie charytatywne. Podczas balu Norek odciąga brylującego wśród gości przyjaciela i informuje go o nagłych kłopotach. Mówi mu, że zatkało się szambo i trzeba je natychmiast udrożnić, by impreza nie skończyła się przedwcześnie. Koledzy decydują się na podjęcie akcji ratunkowej. Przebierają się, by żaden z gości nie rozpoznał ich przy tak niegodnym zajęciu. Z powodu problemów z szambem Krawczyk spóźnia się na aukcję, którą miał poprowadzić.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

KOMORNIK (9)

 • Odcinek serialu

Do domu Krawczyków i Norków wdziera się komornik. Wykorzystał moment nieobecności gospodarzy. Mężczyzna pieczętuje wszystkie wartościowe rzeczy znajdujące się na miejscu. Znajduje starą maszynę do szycia, o której nikt z gospodarzy nie miał pojęcia. Wkrótce okazuje się, że funkcjonariusz pomylił adres i zajął niewłaściwy dom. Karol i Tadzio umawiają się z nim na piwo. Gdy panowie toczą dysputę w barze, Alina i Danka wpadają na pomysł wykorzystania starej maszyny i uszycia wyprawki dla przyszłego dziecka Ali i Karola. W drodze z baru, Karol wpada na pomysł kolejnego biznesu, który ma zapewnić jego najbliższym dostatek i powodzenie. Kiedy widzi, że jego żona postanowiła szyć ze starych ścinków ubrania dla jego syna, dostaje ataku wściekłości.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

SZAMBELLA (10)

 • Odcinek serialu

Tadzio stwierdził, że pomysły biznesowe Karola zawsze prowadzą do katastrofy. Postanawia trzymać się swojej szambiarki. Tymczasem dziewczyny w drodze z zakupów wpadają na pomysł spreparowania metek i doszycia ich do ubrań szytych na maszynie. Mają nadzieje, że ubranka z firmową metką będą mniej drażnić Karola. Okazuje się, że Danka jest w szóstym tygodniu ciąży. Tadek jeszcze nie wie, że zostanie ojcem. Tymczasem zamartwia się tym, że Karol nie chce włączyć się w jego pomysł z szambiarką. Gdy wraca do domu, Danka usiłuje mu powiedzieć, że będą mieli dziecko. Następuje seria niedomówień. W jej wyniku Tadek jest święcie przekonany, że Karol chce mu odebrać szambiarkę, a Danka, Ala i Karol myślą, że Tadzio ma gdzieś już jakieś dziecko.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2024.06.06 03:29:35
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.