Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

WEZWANIE

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1971
 • Premiera:
  1971. 10. 15
 • Gatunek:
  Film psychologiczny, Film obyczajowy
 • Czarno-biały, 2410 m, 86 min

Dramat psychologiczno - obyczajowy ukazujący proces rozpadu tradycyjnych więzi w chłopskiej rodzinie i tragedię jednego z synów - samorodnego artysty - rzeźbiarza, nadwrażliwego mężczyzny o psychice dziecka. Jadwiga po śmierci męża wspomina swe życie. Pod presją rodziny wyszła za mąż za bogatego Wojciecha Zawadę, a nie za kochanego Juliana. Ma dwóch synów - ambitnego, pracowitego Staszka i Stefka, nie akceptowanego przez otoczenie rzeźbiarza. Staszek żeni się i otrzymuje odpowiedzialne stanowisko w wielkich zakładach przemysłowych. Sprzedaje dom na wsi i zabiera matkę ze sobą. Dom kupuje Julian, a Stefan ginie tragicznie. Jadwiga zastanawia się, czy nie wrócić na wieś i związać się na dalsze życie z Julianem.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
WEZWANIE
Powieść
AutorJulian Kawalec
2022.05.21 07:04:47
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman