Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

DIABELSKIE SZCZĘŚCIE

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1985
 • Premiera:
  1985. 11. 25
 • Gatunek:
  Film obyczajowy
 • Barwny, 2361 m, 83 min

Znany aktor Franciszek Mazur wraz z żona Ewą i synem Bartkiem wracają z wakacji spędzonych w jego rodzinnej wsi. Matka namawia go, by pozostał na gospodarce, żona radzi rozważyć te propozycje... Chwila nieuwagi powoduje, że samochód wpada na wóz z sianem. Ewa zostaje ciężko ranna. By zdobyć pieniądze na operację żony w zagranicznej klinice, wymusza na matce sprzedaż ojcowizny. W tym czasie nawiązuje romans z lekarką Ireną. Ewa dowiaduje się o zdradzie męża, spada ze schodów, ponosi śmierć. Franciszek żeni się z Ireną, ale ich małżeństwo nie jest udane. Po dziesięciu latach Franciszek wracając od matki, poznaje Kasię. Zaczyna wiązać z nią nadzieje na utrzymanie wewnętrznego spokoju, lecz dowiaduje się, że Kasia jest dziewczyną jego syna. Bartek oskarża ojca o wyrachowanie, wyrzeka się go w końcu. Franciszek dostaje zawału, po wyjściu ze szpitala opuszcza go Irena.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2024.03.01 02:11:14
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.