Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ZVONY PRE BOSYCH

 • Tytuł polski: DZWONY DLA BOSYCH
 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Czechosłowacja, Włochy
 • Rok produkcji:
  1965
 • Czarno-biały, 96 min

Dwaj partyzanci, Stasek i Ondrej, przedzierając się przez góry do swoich biorą do niewoli 16-letniego żołnierza niemieckiego. Żaden z nich nie jest w stanie go rozstrzelać, prowadzą go więc do sztabu. Ale sztab już nie istnieje. Wojna się skończyła, oddziały partyzanckie zeszły do miast, Niemcy się wycofali. W górach pozostały tylko niedobitki. Po drodze Ondrej zostaje ranny, zaczyna majaczyć. Stasek i Hans zanoszą go do pustego bunkra. W nocy zjawia się Verona, młoda kobieta z miasta, kelnerka - o lekkich obyczajach i mieszczańskich marzeniach. Powoli zawiązuje się między nią i Śląskiem nić sympatii i porozumienia. Zaczynają nawet myśleć o wspólnej przyszłości. Litując się nad Hansem, który ma być nazajutrz rozstrzelany, Verona spędza z nim noc, nadal jednak marzy, że będzie żoną Staska. Rano przychodzi garstka Niemców. Oficer rozkazuje Hansowi rozstrzelać Staska i Ondreja. Hans odrzuca broń i sam ginie z ręki oficera. Potem żołnierze kończą egzekucję i odchodzą, pozostawiając samotną Veronę i trzy martwe ciała.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

 • Reżyseria
  Stanislav Barabas
   
 • Scenariusz
  Ivan Bukovcan
   
 • Zdjęcia
  Vincent Rosinec
   
 • Scenografia
  Anton Krajcovic
   
 • Muzyka
  Zdenek Liska
   
 • Obsada aktorska
  Verona
  Ivan Rajniak
  Stasek
  Vlado Muller
  Ondrej
  Axel Dietrich
  Hans
  Radovan Lukavsky
   
2017.02.11 06:50:04
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency