Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MIŁOŚĆ Z LISTY PRZEBOJÓW

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1984
 • Premiera:
  1985. 08. 12
 • Gatunek:
  Film muzyczny, Film obyczajowy
 • Barwny (negatyw: Fuji), 2753 m, 93 min

  Lokacje: Bratoszewice (pałac).

  Na zdjęciach oglądanych przez bohaterów filmu widać m.in. Krystynę Sienkiewicz (nazywana jest "Kiki") i Jerzego Markuszewskiego (nazywany jest Bronkiem),

Spokojny, letni wieczór nad jeziorem. Piotr i Eliza zbliżają się pontonem do brzegu, na którym pali się ognisko. To członkowie zespołu muzycznego wraz ze swoją solistką Jolą spędzają czas przy gitarze. Nagle z lasu wyłania się leśnik, który przy pomocy swoich dwóch pracowników w brutalny sposób przepędza młodych ludzi.
W lesie niedaleko od brzegu jeziora stoi namiot Piotra i Elizy. W momencie gdy leśnik w podobny sposób usiłuje usunąć młodą parę, Piotr pokazuje zezwolenie na biwakowanie w tym miejscu. Eliza jest oburzona, że jej chłopak korzysta ze stosunków swojego wysoko postawionego ojca. Zostawia Piotra samego.
W domu rodzinnym Elizy jej ojciec, Jul, spędza czas ze swoją kochanką Aśką. Jul jest rzeźbiarzem specjalizującym się w nagrobkach. Informuje Aśkę o przyjeździe z Ameryki swojej starej przyjaciółki, Lucyny, która zamówiła u niego pomnik na grób rodziców. Lucyna należała przed laty do ich teatrzyku. Dlatego też Jul proponuje zwołanie z tej okazji wszystkich "weteranów". W trakcie tej rozmowy do willi wchodzi Piotr, informując ojca Elizy, że dziewczyna wróci za kilka dni.
Tymczasem Eliza nawiązuje kontakt z zespołem, w którym zajmuje miejsce Joli. Odbywają razem próby.
Piotr sprawdza listy przyjętych na medycynę. Niestety, nie został przyjęty. Jego ojciec, stary Ujma, wpada do mieszkania, w którym Piotr mieszka z matką, aktorką teatrzyku objazdowego. Chłopak zataja przed nim niepowodzenia.
Lotnisko. Starzy przyjaciele witają Lucynę, która przybywa do kraju wraz ze swoim synem Julienem. Dawna aktorka przywiozła dary dla kliniki, którą kieruje profesor, również kolega z teatrzyku. Eliza bardzo szybko nawiązuje kontakt z Julienem, oprowadza go po Warszawie, a następnie z darami udają się do ośrodka rehabilitacyjnego. Spotykają tu Piotra, który dzięki pracy chce zdobyć dodatkowe punkty. Eliza wyraźnie kpi z niego.
Matka Piotra, Beta, związała się z Gustawem, tak jak i ona aktorem teatru objazdowego. Ujma za pośrednictwem syna usiłuje nakłonić ją do powrotu. Na spotkaniu "weteranów" teatrzyku na daczy Ujmy Beta pełni już honory domu.
Gdy dorośli wspominają lata swej młodości, nad brzegiem jeziora dochodzi do bójki o Elizę między Piotrem i Julienem. Dziewczyna jednoznacznie wybiera Juliena.
Kilka dni później Ujma wraz z Betą przygotowują się do wyjazdu na placówkę. Piotr zostanie sam.
Eliza i Julien spędzają dużo czasu razem. Podczas jednego z wypadów samochodem za miasto dochodzi do wypadku. Niedługo potem przyjaciele żegnają Lucynę wracającą do Kanady. Razem z nią wyjeżdża obandażowany Julien.
Ośrodek rehabilitacyjny. Piotr uczy Elizę, wspierającą się na kulach, stawiać pierwsze kroki.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

2022.05.21 07:04:41
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego