Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

POLISZ KICZ PROJEKT

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2003
 • Premiera:
  2003. 01. 17
 • Barwny + czarno-biały, 80 min

Komedia opowiadająca o perypetiach amatorów, którzy postanawiają zostać filmowcami. Nie mają gotowego scenariusza, ani pieniędzy, jednak zaczynają kręcić debiutanckie dzieło, improwizując na planie i wykorzystując naiwność młodych dziewczyn, które za wszelką cenę chcą zabłysnąć na ekranie. W "Polisz kicz projekt", niezależnej produkcji, której budżet wyniósł 500 tysięcy złotych, nie ma fabuły z prawdziwego zdarzenia. Ale, paradoksalnie, właśnie brak sensownej treści stanowi główną atrakcję filmu. Konstrukcja komedii przywodzi na pamięć słynny "Rejs" Marka Piwowskiego, gdzie na treść filmu składają się sceny-skecze z udziałem naturszczyków.
Współtwórcą scenariusza i reżyserem "Polisz kicz projekt" jest urodzony w 1957 r. Mariusz Pujszo, absolwent Studia Aktorskiego w Gdańsku. Od 1981 r. pracuje we Francji i w Polsce. Był autorem scenariuszy i odtwórcą głównych ról w "GunBlast Vodka" (reż. Jean-Louis Daniel) i "Królowie życia" (Francois Velle).

Mariusz, wyrzucony właśnie z pracy w wypożyczalni kaset wideo, i Michał, zwolniony warunkowo z zakładu karnego, postanowili wziąć udział w konkursie kina niezależnego. Skuszeni wysoką nagrodą podjęli wyzwanie, jakiemu niewielu sprostało. Korzystając z doświadczeń Mariusza nabytych w wypożyczalni kaset decydują się zrealizować film skierowany do maksymalnie szerokiego grona odbiorców. Jak zamierzają to zrobić, skoro każdy widz ma inne gusta? Otóż ci dwaj niekonwencjonalni twórcy kręcą film zawierający wszystkie znane gatunki filmowe: komedię, erotyk, horror, western, film szpiegowski, romans, melodramat, musical, dramat psychologiczny. Konstruują schemat idealnego filmu w oparciu o statystyki z wypożyczalni kaset wideo z ostatnich 10 lat, czyli: 62% erotyki, 15,4% horroru, 10,2% komedii, 7,4% dramatu psychologicznego itd. Ponieważ nie mają pieniędzy na sfinansowanie produkcji, angażują amatorki, które złaknione rozgłosu zgadzają się zapłacić za udział w filmie. Michał i Mariusz wykorzystują naiwność wielu ludzi. Cały czas balansują na krawędzi prawa, jednak dzięki sprytowi, przebiegłości i determinacji wychodzą obronną ręką z wielu opresji...

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2002
  Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych)-Wyróżnienie w Konkursie Kina Niezależnego

Patrz także:
schowaj

2023.01.18 02:18:48
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.