Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Festiwal Filmów Przyrodniczych w Łodzi czeka na filmy

17 kwietnia 2020

Międzynarodowy Festiwal Filmów Przyrodniczych im. Włodzimierza Puchalskiego to najstarszy, największy i najbardziej prestiżowy w Polsce przegląd filmów o tej tematyce. Odbywa się w Łodzi co 2 lata, począwszy od roku 1980, a od roku 2001 jest realizowany w formule międzynarodowej.

Niezmiennym hasłem Festiwalu jest "Promocja przyrody i krajobrazu Europy", a mottem tegorocznej XVIII już edycji jest "Bioróżnorodność szansą Ziemi". Patron Festiwalu - Włodzimierz Puchalski, to legendarny przyrodnik i filmowiec, postać związana przez całe zawodowe życie z łódzką Wytwórnią Filmów Oświatowych, w której powstawały jego największe, najbardziej znane i wielokrotnie nagradzane na świecie filmowe perły.

Celem Festiwalu jest popularyzacja dorobku krajowego i międzynarodowego filmu przyrodniczego i promocja działań edukacyjnych na rzecz zrównoważonego rozwoju i podnoszenia świadomości ekologicznej, poszanowania różnorodności i ochrony środowiska naturalnego.

Tegoroczny, XVIII Międzynarodowy Festiwal Filmów Przyrodniczych im. Włodzimierza Puchalskiego odbędzie się w Łodzi w dniach 23-27 września 2020 roku.

Zgodnie z regulaminem w Festiwalu mogą wziąć w nim udział:

  • filmy krótkometrażowe (do 40 minut) i średniometrażowe (40-70 minut) poświęcone przyrodzie Europy, ochronie środowiska naturalnego, koegzystencji człowieka ze światem przyrody oraz zagadnieniom pokrewnym
  • filmy popularnonaukowe i naukowe, dokumentalne, animowane, telewizyjne programy przyrodnicze, a także inne formy filmowe o czasie projekcji do 60 minut.

Na zgłoszenia filmów organizatorzy czekają do 31 maja 2020 roku.

Z kolei do Młodzieżowego Konkursu Filmu Przyrodniczego dopuszczone będą wyłącznie filmy o czasie projekcji od 3 do 15 minut, zrealizowane przez osoby w wieku od 10 do 20 lat. Filmy w sekcji młodzieżowej można przesłać do 31 lipca 2020 roku.


Główną nagrodą Festiwalu jest Grand Prix im. Włodzimierza Puchalskiego dla najlepszego filmu biorącego udział w konkursie. Przewidywana pula nagród to aż 12.000 EURO. Jury ma również prawo przyznać wyróżnienia, dyplomy honorowe oraz nagrody specjalne nieprzewidziane regulaminem. Wyboru filmów konkursowych dokonuje Komisja Selekcyjna, do której trafiają filmowe produkcje nadsyłane z całego świata. Warto pamiętać, że Festiwal jest przede wszystkim wielkim świętem filmowców, ekologów, przyrodników, fotografów i malarzy, którym bliskie są problemy współczesnego świata i otaczającej nas natury, a na czas konkursu filmowego przyjeżdżają do Łodzi realizatorzy i producenci filmów oraz organizatorzy festiwali filmowych z wielu krajów.

Festiwal im. Włodzimierza Puchalskiego należy do organizacji ECOMOVE International, zrzeszającej festiwale filmów przyrodniczych z Niemiec, Czech, Słowacji, Rosji, Portugalii, Japonii i Włoch, co przyczynia się do promocji polskiej kinematografii, a szczególnie tej jej specyficznej dziedziny, jaką jest film przyrodniczy. Poza pokazami konkursowymi program Festiwalu wzbogacają różnorodne, oryginalne wydarzenia towarzyszące.

Organizatorami Festiwalu są: Wytwórnia Filmów Oświatowych w Łodzi i Stowarzyszenie "Film - Przyroda - Kultura".


Więcej szczegółów, regulamin i karta zgłoszeniowa na stronie festiwalu.


W imieniu organizatorów zapraszamy wszystkich do nadsyłania swoich filmów.

© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman