Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Maria Kornatowska

Maria Kornatowska

 
zwiń

 • 1935. 05. 30
  Data urodzenia
  Warszawa
 • 2003
  Nagroda
  Nagroda im. Bolesława Michałka za monografię Federico Felliniego
 • 2009
  Nagroda
  Nagroda Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii: krytyka filmowa
 • 2011
  Odznaczenie
  Srebrny Medal "Zasłużony Kulturze - Gloria Artis"; przyznany pośmiertnie
 • 2011. 08. 21
  Data śmierci
  Łódź; pochowana na części katolickiej Starego Cmentarza przy ul. Ogrodowej
 • 2012
  29 maja na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi odsłonięto gwiazdę Marii Kornatowskiej w Alei Gwiazd (w okolicach Hotelu Grand i kina "Polonia")

Krytyk filmowy. Była m.in. autorką, wielokrotnie wznawianej, monografii Federico Felliniego oraz książek "Monica Vitti", "Eros i film", "Wodzireje i amatorzy", "Filmy o miłości" i "Magia i pieniądze" (wywiad-rzeka z Agnieszką Holland) oraz zbioru felietonów "Rozmyślania przy makijażu", stałym współpracownikiem miesięcznika "Kino", "Filmu" oraz innych pism filmowych.
Była wieloletnim wybitnym wykładowcą łódzkiej PWSFTviT, jedną z najważniejszych postaci uczelni.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

  Scenariusz
  schowaj

 • 1998
  Film dokumentalny
  Scenariusz
2019.12.23 04:10:26
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor