Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Zdzisław Grudzień

 
zwiń

 • 1931
  Data urodzenia
 • 1971
  Nagroda
  Nagroda Prezydium Wojewódzkiej Rady Narodowej w Zielonej Górze za "interesujące realizacje aktorskie i upowszechnianie kultury teatralnej"
 • 1977
  Nagroda
  Wyróżnienie za rolę tytułową w przedstawieniu "Król IV" Stanisława Grochowiaka w Lubuskim Teatrze im. Kruczkowskiego w Zielonej Górze na XVIII Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych we Wrocławiu
 • 1977
  Odznaczenie
  Złoty Krzyż Zasługi
 • 2016. 04. 27
  Data śmierci

Aktor. Absolwent wrocławskiego Studia Dramatycznego. W latach 1959-92 występował w Lubuskim Teatrze im. Kruczkowskiego w Zielonej Górze. Honorowy Obywatel Zielonej Góry.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

2016.04.28 09:07:11
© 1998-2017 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi. Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor