Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Franciszek Targowski

Franciszek Targowski
Fot. Dział Dokumentacji ZASP

 

 • 1908. 08. 21
  Data urodzenia
  Chrzanów
 • 1980. 07. 19
  Data śmierci
  Warszawa

Aktor, śpiewak. W latach 1928-30 uczył w krakowskiej Miejskiej Szkole Dramatycznej pracując równocześnie jako maszynista, inspicjent i dogrywający w krakowskim Teatrze Powszechnym Domu Żołnierza Polskiego. W następnych latach występował w teatrach krakowskich pracując jednocześnie jako urzędnik składnicy mundurowej. Podczas okupacji zajmował się handlem, brał udział w jawnych występach w Krakowie i na prowincji, od 1943 był chórzystą Filharmonii Generalnego Gubernatorstwa. Od 1945 występował w teatrach krakowskich: w Polskim Teatrze Objazdowym (1945), w Teatrze Wesoła Gromadka (1945), w Teatrze im. Słowackiego (1945/46). W latach 1946-48 współpracował z Teatrem Kameralnym TUR (Powszechnym). Grał w Teatrze Ziemi Rzeszowskiej (1946) i w krakowskim Teatrze Siedem Kotów (1947), w 1947-49 w krakowskiej Operetce. Równocześnie, od 1947 związał się z Teatrem dla Dzieci Wesoła Gromadka (T. Młodego Widza; Rozmaitości), którego aktorem był do przejścia na emeryturę w 1971.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

  Obsada aktorska
  schowaj

 • 1976
  Serial fabularny
  Obsada aktorska (profesor UJ)
  odcinki:
  OBYWATELE GG (2)
 • 1972
  Film fabularny
  Obsada aktorska (Jan z Głogowa, wykładowca Akademii Krakowskiej)
 • 1972
  Serial fabularny
  Obsada aktorska (Jan z Głogowa, wykładowca Akademii Krakowskiej)
 • 1956
  Film fabularny
  Obsada aktorska
2019.12.31 01:21:00
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych