Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Tadeusz Szczepański

Tadeusz Szczepański

 

 • 1947. 06. 16
  Data urodzenia
  Pleszew

Filmoznawca i tłumacz. Studiował na UAM w Poznaniu filologię polską, którą ukończył w 1971 na Uniwersytecie Łódzkim pracą dyplomową z zakresu filmoznawstwa. W latach 70. pracował w Katedrze Teorii Literatury, Teatru i Filmu Uniwersytetu Łódzkiego, a później (do 2004 roku) w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Gdańskiego oraz w Instytucie Filologii Polskiej UMK w Toruniu (1998-2008). Profesor Uniwersytetu Wrocławskiego i PWSFTviT w Łodzi.
W swojej działalności naukowej zajmuje się kinem europejskim, zwłaszcza skandynawskim (monografia "Zwierciadło Bergmana" i przekłady dramaturgii Ingmara Bergmana) i rosyjskim (m.in. "Eisenstein. U źródeł twórczości" i "Cudowny Kinemo", współred.). W 1980 roku był redaktorem naczelnym Wytwórni Filmów Oświatowych w Łodzi, a w latach 1991-94 "Filmu na Świecie".

Ojciec operatora i reżysera Piotra Szczepańskiego.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

  Obsada aktorska
  schowaj

 • 2007
  Film fabularny
  Obsada aktorska (przechodzień)
2018.05.04 14:23:01
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency