Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Stanisław Bębenek

 

 • 1920. 07. 19
  Data urodzenia
  Wołowice
 • 2003. 02. 01
  Data śmierci
  Warszawa; pochowany na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach

Wydawca. Absolwent Wydziału Nauk Społecznych Akademii Nauk Politycznych w Warszawie. W latach 50. etatowy pracownik PZPR. W latach 1958-64 był redaktorem naczelnym i dyrektorem Państwowego Wydawnictwa Rolniczego i Leśnego. Następnie, przez trzy lata, dyrektorem programowym TVP. W latach 1967-71 naczelny dyrektor Państwowego Instytutu Wydawniczego. W latach 1971-73 dyrektor Departamentu Teatru, Muzyki i Estrady w Ministerstwie Kultury. Od 1975 do 1989 prezes i redaktor naczelny wydawnictwa "Czytelnik".

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

  Obsada aktorska
  schowaj

 • 1979
  Film fabularny
  Obsada aktorska
 • 1978
  Film fabularny
  Obsada aktorska (sekretarz POP)
 • 1977
  Film fabularny
  Obsada aktorska
2019.12.14 00:54:55
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency