Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Andrzej Ozga

 
zwiń

 • 1958. 10. 18
  Data urodzenia
  Warszawa
 • 1981
  Wykształcenie - rok ukończenia studiów
  PWST w Warszawie

Aktor, piosenkarz, autor i satyryk specjalizujący się w piosence literackiej, oraz małych formach kabaretowych, teatralnych i radiowych. Trzykrotny laureat Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Od czasu studiów autor tekstów piosenek, które zyskały duże uznanie wśród polskich wykonawców. Jego utwory wykonywały bądź wykonują takie gwiazdy krajowej estrady jak m. in. Edyta Geppert, Ewa Błaszczyk, Anna Maria Jopek, Agnieszka Matysiak, Katarzyna Skrzynecka, Michał Bajor, Andrzej Zieliński. Ma na swym koncie ponad około 30 realizacji teatralnych i telewizyjnych powstałych w oparciu o jego piosenki, bądź tłumaczenia jego autorstwa. Między innymi jest autorem tłumaczeń musicali: EVITA Rice'a - Webbera, NUNSENSE Dana Gogina , POCAŁUNEK KOBIETY PAJĄKA Ebba - Kandera oraz DZIŚ WIECZOREM: LOLA BLAU Georga Kreislera, ANNIE C.Strouse'a -T.Meehan'a, THE ROCKY HORROR SHOW R.O'Briena, komedii wierszem CELIMENA I KARDYNAŁ J.Rampala, a także pakietów tekstów z repertuaru Edith Piaf oraz autorstwa Iry i George'a Gershwinów i Charlesa Trenet'a. Stale współpracuje, jako autor i wykonawca z Kabaretem POD EGIDĄ, PODWIECZORKIEM PRZY MIKROFONIE i Telewizyjnym Show PAWŁA DŁUŻEWSKIEGO oraz jest pomysłodawcą i współtwórcą wraz z Markiem Majewskim zespołu kabaretowego SPISEK MAZOWIECKI. Ponadto jest autorem piosenek do telewizyjnych widowisk i spektakli min. MISTERIUM OGNIA(z muzyką Jerzego Satanowskiego) oraz ŚPIEWAK TANGA (scenariusz i reżyseria Lena Szurmiej). Jego recital autorski DO ARKADII (premiera - Przegląd Piosenki Aktorskiej -1993r.) był z powodzeniem grany przez dwa sezony w warszawskim Teatrze SZWEDZKA 2/4. Współpraca a Arkadiuszem Jakubikiem przyniosła plon w postaci serii audycji satyrycznych dla potrzeb Radia publicznego, z których jedna - -"OD POCZĄTKU DO POCZĄTKU, CZYLI SUPLEMENT DO 100. LETNIEJ HISTORII RADIA" reprezentowała Polskie Radio na PRIX MONTE CARLO '95. (tekst pochodzi z prywatnej strony aktora: http://www.andrzejozga.prv.pl).

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

  Obsada aktorska
  schowaj

 • 2003 - 2018
  Serial fabularny
  Obsada aktorska (lekarz Marty; odcinki: 959)
 • 1996
  Serial fabularny
  Obsada aktorska (Scyta)
  odcinki:
  POSŁAŃCY OGNIA (5)
 • 1995
  Spektakl telewizyjny
  Obsada aktorska (Jan)
 • 1993
  Spektakl telewizyjny
  Obsada aktorska
 • 1981
  Film fabularny - telewizyjny
  Obsada aktorska (członek OHP)
 • 1980
  Serial fabularny
  Obsada aktorska
  odcinki:
  CO TY TU ROBISZ, CZŁOWIEKU (1)

Varia
schowaj

2019.01.25 06:05:57
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
e-teatr.plAnna GostkowskaInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych