Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Andrzej Krakowski

Andrzej Krakowski - galeria

 
zwiń

 • 1946. 11. 04
  Data urodzenia
  Warszawa
 • 2014
  stopień doktora sztuki filmowej nadany na Wydziale Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej PWSFTViT w Łodzi

Reżyser, scenarzysta, producent filmowy. W latach 1964-68 studiował na Wydziale Reżyserii PWSTiF w Łodzi. W 1968 wyemigrował z kraju. W latach 1970-71 studiował Produkcję filmową w American Film Institute.
Wykładowca w wielu uczelniach w USA (m. in. State University of New York, University of California, The School of Visual Arts w Nowym Jorku, profesor The City College of New York) i Izraelu, opiekun produkcyjny i artystyczny kilkunastu etiud - laureatów nagród Emmy i studenckich Oscarów. Autor książek "Pollywood. Jak stworzyliśmy Hollywood" i "Pollywood. Uciekinierzy w raju".

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Pierwowzory i ekranizowane sztuki
schowaj

 • 2020
  Film dokumentalny
  Autor - POLLYWOOD

Nagrody indywidualne
schowaj

 • 2010
  WE ARE NEW YORK
  Emmy nagroda za scenariusz i zdjęcia dla całej serii oraz nominacja do nagrody za najlepszy program dla epizodu "Stop Domestic Violence" w kategorii"Crime 1Programming" oraz za muzykę dla całej serii
 • 2008
  Orlando (Orlando Hispanic Film Festival) Nagroda dla najlepszego filmu fabularnego oraz nagroda za "najlepszy zespół aktorski"
 • 2008
  Nowy Jork (Queens International Film Festival) Nagroda dla najlepszego filmu fabularnego
 • 2008
  Napa Valley (FF) Nagroda za najlepszą produkcję

Inne nagrody dla ważniejszych filmów
pokaż

2020.06.13 00:37:11
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency