Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Leszek Stępowski

 

 • 1895. 12. 14
  Data urodzenia
  Kraków
 • 1975. 08. 15
  Data śmierci
  Kraków

Ulończył szkołę realną i Szkołę Dramatyczną przy Instytucie Muzycznym w Krakowie. Grał w teatrach Krakowa, Łodzi, Poznania, Lwowa, Bydgoszczy, Warszawy. Uczestniczył w objazdach teatralnych po Polsce. Od 1929 do 1937 r. należał do zespołu T. Miejskich we Lwowie. W l. 1937-38 występował w T. Narodowym w Warszawie, w sezonie 1938/39 w T. Reduta. Okres okupacji niemieckiej spędził w Warszawie. Brał udział w konspiracyjnych przedstawieniach. Po wojnie występował w Poznaniu, Krakowie (Teatr im. Słowackiego, 1959-70). Jubileusz 50-lecia pracy artystycznej obchodził w 1962 r.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

  Obsada aktorska
  schowaj

 • 1967
  Spektakl telewizyjny
  Obsada aktorska (Starzec)
 • 1939
  Film fabularny
  Obsada aktorska
 • 1938
  Film fabularny
  Obsada aktorska (prokurator na procesie Mani)
2019.12.30 04:03:34
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman