Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Jeremi Przybora

Jeremi Przybora - galeria

 
zwiń

 • 1915. 12. 12
  Data urodzenia
  Warszawa
 • 1964
  Nagroda
  "Złoty Ekran"
 • 1964
  Nagroda
  "Srebrna Maska" Expressu Wieczornego w plebiscycie na najpopularniejszego aktora telewizyjnego
 • 1967
  Odznaczenie
  Odznaka 1000-lecia Państwa Polskiego
 • 1973
  Nagroda
  "Złoty Mikrofon" za działalność radiową
 • 1992
  Nagroda
  "Super Wiktor"
 • 1995
  Nagroda
  "Diamentowy Mikrofon" z okazji 70-lecia Polskiego Radia
 • 1998
  podczas III Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach odcisnął dłoń na Promenadzie Gwiazd
 • 2002
  Nagroda
  statuetka "Gwiazda Telewizji Polskiej" wręczona z okazji 50-lecia TVP "za niezapomniany "Kabaret Starszych Panów"" (26.10)
 • 2004. 03. 04
  Data śmierci
  Warszawa; pochowany na Cmentarzu Ewangelicko-Reformowanym przy ul. Żytniej

Humorysta, autor tekstów kabaretowych, piosenek, słuchowisk radiowych, widowisk telewizyjnych, prozaik. W latach 1937-39 pracował w Polskim Radiu jako spiker radiowy, pracę tę kontynuował także po wojnie. W latach 1948-58 przy współpracy muzycznej Jerzego Wasowskiego prowadził satyryczny Teatr Eterek. Od 1958 współpracował też z Telewizją Polską, gdzie stworzył wraz z Jerzym Wasowskim słynny "Kabaret Starszych Panów". Za twórczość radiową i telewizyjną otrzymał liczne nagrody i odznaczenia. W ankiecie "Polityki" "Koniec wieku" na najważniejsze osobowości telewizyjne (1999) zajął, wraz z Jerzym Wasowskim 2 miejsce.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Varia
schowaj

Pierwowzory i ekranizowane sztuki
schowaj

2018.12.19 04:45:49
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plAnna Gostkowska