Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Olga Orleńska

 

 • 1894. 02. 24
  Data urodzenia
  Lwów; data niepewna, podaje się też rok 1889
 • 1956. 09. 13
  Data śmierci
  Lublin

Właśc. Olga Felicja Dul. Debiutowała w T. Miejskim w Krakowie, w 1908 r. Następnie śpiewała w operetkach warszawskich. W 1923 r. wyjechała wraz z mężem Adamem Dołżyckim (dyrygentem) do Ameryki. Dawała tam koncerty pieśni polskich. Po powrocie do kraju występowała nadal w stolicy, a także w operetce w Toruniu. W 1930 r. uczestniczyła w polskich przedstawieniach teatralnych w Paryżu. Grała w filmach. W okresie okupacji niemieckiej brała udział w konspiracyjnych koncertach w mieszkaniach prywatnych. Po wojnie śpiewała w Łodzi, Warszawie, a w ostatnich latach życia występowała w Operetce w Lublinie.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

  Obsada aktorska
  schowaj

 • 1939
  Film fabularny
  Obsada aktorska (w czołówce nazwisko: Orlińska)
 • 1936
  Film fabularny
  Obsada aktorska
2018.04.29 06:01:20
© 1998-2017 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi. Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency