Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ZOSTAWMY TO PRZEZNACZENIU

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1994
  • 51 min

Odgłos jazdy samochodem, pisk opon, trzask. Zamglona przestrzeń, łódka na rzece, w niej dwie zakapturzone osoby. Mężczyzna-Anioł wprowadza młodą, atrakcyjną Kobietę na tamten świat, rozmawiają - 200, nie to było 220 kilometrów na godzinę... Tamten świat jest trochę dziwny, ale też dziwnie znajomy, pracują faksy, komputery, różne urządzenia elektroniczne. Z Ziemi nadchodzą właśnie faksem opinie o zmarłej tych, co tam pozostali. Anioł przekonuje, że powinna się z nimi zapoznać, bo wtedy łatwiej jest odejść. Proponuje Kobiecie udział w grze. Jeśli zdobędzie 100 punktów, wygra i znajdzie się w rajskich ogrodach, jeżeli przegra, czekają ją czeluście piekielne. Kobieta z łatwością przechodzi testy wstępne, w bólach wyrzuca z siebie frazesy i banały, za które można dostać wiele punktów karnych. Odpowiadając na kolejne punktowane pytania, odbywa generalną spowiedź z całego życia, od najwcześniejszego dzieciństwa. Wspomnienia, a także sygnały z Ziemi, że ktoś był na jej grobie, ktoś ciągle pamięta, budzą w niej chęć powrotu choćby na parę godzin, by załatwić kilka spraw. Przewrotny Anioł, nie pozbawiony ziemskich namiętności, zachęca do pozostania, ofiarowując Kobiecie to co lubi, taniec i komplementy. Hojnie przyznaje punkty, zwłaszcza za co bardziej pikantne historie z jej życia. Wkrótce grająca zdobywa 92 punkty. I nagle prawie wszystko traci. Gwałtownie protestuje - gra, której reguł się nie rozumie, nie ma sensu. Buntuje się przeciwko jawnej niesprawiedliwości - jeśli punktacja zależy od czyjegoś dobrego humoru, to gracz może smażyć się w piekle dla kaprysu prowadzącego. Anioł daje Kobiecie szansę odrobienia strat w następnym etapie turnieju. Z komputerowej bazy danych wybiera postaci ukryte pod losowo wskazanymi numerami - mądrego profesora historii, przyjaciółkę wielu wybitnych mężczyzn, wielkiego kompozytora i sławnego admirała. Jeśli Kobieta zdoła poprowadzić z przywołanymi, interesującymi postaciami ciekawe rozmowy, wygra. Jeżeli nie, Anioł pogrąży się w rozpaczy. Rozgrywka psychologiczna, którą przez cały czas toczył ze swą podopieczną, pozwoliła mu poznać nie tylko jej fascynujące wnętrze, ale również urok "stroju dla jej duszy", prozaicznie mówiąc, jej cielesnej powłoki. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 01:36:28
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski