Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PAMIĄTKA Z KALWARII

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1958
 • Gatunek:
  Reportaż
 • Czarno-biały, 2 akty, 390 m, 14 min

Reportaż z pielgrzymki wiernych do Kalwarii Zebrzydowskiej (30 III - 5 IV 1958). Zapis Misterium Męki Pańskiej, odgrywanego co roku przez aktorów-amatorów, wędrujących przez Stacje Drogi Krzyżowej za ''Chrystusem''. Film bez komentarza, w tle słyszymy jedynie pieśni religijne.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 1967
  Florencja (MFF Etnograficznych i Socjologocznych)
  Nagroda Specjalna
 • 1966
  Oberhausen (MFFK)-Nagroda Główna
  w kategorii dokumentalnej
2017.02.11 02:47:16
© 1998-2017 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi. Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski