Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

HIBAKUSZIA

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    1986
  • Barwny + czarno-biały, 35 mm, 16 mm, 296 m, 10 min

Film o wymowie pacyfistycznej poświęcony ofiarom II wojny światowej. Członek ekipy filmowców japońskich, realizujących dokumentalny film AUSCHWITZ - NAGASAKI na terenie byłego obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu, zwiedzając ten obóz, porównuje tragedię tysięcy więźniów z losami ludzi, którzy przeżyli wybuch bomby atomowej nad Nagasaki. On sam jest jednym z nich. W języku japońskim nazywa się tych ludzi "hibakuszia". Refleksjom towarzyszą współczesne zdjęcia Nagasaki, przeplatane fotografiami z sierpnia 1945 r.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 02:31:20
© 1998-2017 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi. Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl