Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PRAWDZIWE IMIĘ RÓŻY

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2007
  • Barwny, 39 min

Wydarzenia, które rozegrały się między 11 lutego i 16 lipca 1858 roku w małej francuskiej miejscowości Lourdes u podnóża Pirenejów, naznaczyły trwale i głęboko cały Kościół powszechny na wszystkich kontynentach. Właśnie w Lourdes ubogiej dziewczynie - Bernadette Soubirous - objawiła się Matka Boża z dwiema różami u stóp. Maria Panna, przez mistyków nazywana "Różą duchowną", przyszła, by być naszą przewodniczką i wskazać nam drogę do Boga. Bernadette Soubirous jest mało znana w Polsce. Ten film przybliża postać wizjonerki, której ciało spoczywa w kaplicy klasztoru w Nevers. Spośród maryjnych sanktuariów, Lourdes należy do najsilniej kojarzonych z cudownymi uzdrowieniami. Z tego powodu jest celem licznych pielgrzymek osób chorych. Ze względu na więzi łączące Lourdes i ludzkie cierpienie, ponad piętnaście lat temu papież Jan Paweł II postanowił, aby przy okazji święta Matki Bożej z Lourdes, kiedy Kościół obchodzi rocznice pierwszego objawienia, był także obchodzony Światowy Dzień Chorego. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 04:10:45
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor